2 Asenkron Motorla ilgili kumanda devresi yardım

2 tane 3 fazlı asenkron motor start butonuna basınca çalışacak start butonundan elimizi çektigimizde 1. motor duracak 2. motor çalışmaya devam edicek bu devrenin kumanda ve güç devresi lazım yardım ederseniz sevinirim
vize sınav sorusu yarında sınav var kafam karışmış vaziyette yanlış yapmak istemiyorum

sağolun şimdiden

Sen çizindiğini paylaşırsan biz doğru olup olmadığı konusunda yardımcı oluruz.

ilk soruma cevap alamamışım ama bunada bi cevap yazarsanız sevinirim

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

ilk sorunun şemasımı bu

Anladığımkadarıyla zaman rölesine gerek yok 3 adet kontaktör kullanman gerek.

ilk sorunun şeması bu 2. soruydu o dostum ya eğitmen biraz dengesiz oldugu için ne gösterdiyse şemayı onla çizmek zorunda kalıyoruz onun için gösterilen şeylerden bu şema çıktı yada ben yanlış yaptım

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

ilk sorunun şeması bu 2. soruydu o dostum ya eğitmen biraz dengesiz oldugu için ne gösterdiyse şemayı onla çizmek zorunda kalıyoruz onun için gösterilen şeylerden bu şema çıktı yada ben yanlış yaptım

Bu şekilde yanlış, iki motor aynı anda çalışıp aynı anda duruyor.Üç adet kontaktör kullanacaksın.

birinci soruda start tan sonraki noktayla 2. kontaktöre giden hattaki nokta arasına 2. kontaktörün kapalı kontagını korsan sistem istedigin gibi çalışmalı

ikinci soru içinde zr1 in kapalı kontagını eski yerine alıp ikinci bir zaman rölesi daha kullanacaksın zr2. ikinci zaman rölesini birinciye parelel bagla ve önüne zr1 in açık kontagını koy zr1 in bobin ucundan öncede zr2 nin kapalı kontagını koyacaksın zr2 nin zaman süresini 2 sn yapmalısın

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri