2 Asenkron Motorda devir yönü Değiştirebilme 100 Puanlık Sorular Yardım lütfen..!

olimposs

Üye
EKTS Programıyla ilgili 3 adet Problem aldım Fakat bi tanesinde Nasıl yapacağımı kestiremiorum..

İşte Problem :

1. motor sürekli çalışırken. 2. motor sağa doğru 5 sn. Çalışıp Durucak, Daha Sonra sola doğru dönerken 2. motor 10 sn. çalışacak ve durucak. 1.motor ise sürekli çalışacak.
EKTS ile çizim olarak yollayabilecek Kişiler varsa Yardımlarını bekliyorum.

2. Problem : 2 asenkron motor start butonuna basıldığında 1.motor 5 sn. çalışıp durucak 1.motor durunca 2. motor 5 sn çalışacak durucak. 2.motor durunca tekrar 1. motor tekrar 5 sn Çalışıp durucak Buraya kadar yaptım ama daha sonra Periyodik olarak çalışmaya devam etmesini istiyoruz taki stop butonuna basana kadar İŞte bu kısımda biraz sıkıntılarım var Nasıl Çözebilirim.

Şimdiden herkese teşekkürler Bu 2 soru 100 puan değerinde Sınıf ortalamam için Baya önemli :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
EKTS Programıyla ilgili 3 adet Problem aldım Fakat bi tanesinde Nasıl yapacağımı kestiremiorum..

İşte Problem :

1. motor sürekli çalışırken. 2. motor sağa doğru 5 sn. Çalışıp Durucak, Daha Sonra sola doğru dönerken 2. motor 10 sn. çalışacak ve durucak. 1.motor ise sürekli çalışacak.
EKTS ile çizim olarak yollayabilecek Kişiler varsa Yardımlarını bekliyorum.

2. Problem : 2 asenkron motor start butonuna basıldığında 1.motor 5 sn. çalışıp durucak 1.motor durunca 2. motor 5 sn çalışacak durucak. 2.motor durunca tekrar 1. motor tekrar 5 sn Çalışıp durucak Buraya kadar yaptım ama daha sonra Periyodik olarak çalışmaya devam etmesini istiyoruz taki stop butonuna basana kadar İŞte bu kısımda biraz sıkıntılarım var Nasıl Çözebilirim.

Şimdiden herkese teşekkürler Bu 2 soru 100 puan değerinde Sınıf ortalamam için Baya önemli :)

Öğrenciler için ödevler ve sorular bir şeyler öğrensin,beyin jimnastiği yapsın, tecrübe edinsin aklında kalsın diye sorulur. daha hiç araştırma yapmadan hiç çalışmadan sor sana söylesinler sende bu şekilde hiç bir şey öğrenemezsin. Umarım bu forumda hiç kimse bunu yapmaz.. hiç çalışmadığın veya çalışmayacağın buradan belli buna benzer bir çok örnek bulabilirsin .... Biraz çalışmış olsan ben böyle bir devre yaptım fakat şurada devre çalışmadı deseydin belki yardım edecek biri çıkardı........

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri