2 Amfili Ses Sistemi Hakkında

apocinyo

Üye
Arkadaşlar merhaba aracıma yeni ses sitemi bağladım ama kafamda bazı sorular var yardımınıza ihtiyacım var ve konuya giriyorum.Şaun aracıma 1 Adet Qline 4x250 Amfi var 1 takım 20cm 400w 200 RMS midrage ve ön kapılar için 16 cm 200w 100rms midrage bağlı 1 Adette 1800w sadece bass bağlı basım pionnerin eski seri olan 400w 125 rms lik bası bu sisteme şaun 72 amperlik tek akü bağlı aracın şarj dinamosu 100 amper sizce ek aküye gerek varmı.

Ayrıca Qline 4x250 amfiye + ve - kablosu 18m bakır kaynak kablo bana baı ses sistemci arkadaşalar o kablama çok kalın aküyü komple bitirir bütün akımı çeker dediler ama benim bildiğim amfi neye ihtiyaç varsa ise onu alır diye biliyorum.

sistem bana göre iyi ama şu kafa karıştıran sorunları çözmem gerek hepinize teşekkürler.

Ayrıca Qline 4x250 amfiye + ve - kablosu 18m bakır kaynak kablo bana baı ses sistemci arkadaşalar o kablama çok kalın aküyü komple bitirir bütün akımı çeker dediler ama benim bildiğim amfi neye ihtiyaç varsa ise onu alır diye biliyorum.
Kablo ne kadar kalın olursa o kadar iyidir.Tesisat kendi istediği akımı çeker.Kablo kalınlığının tek zararı maliyettir.

Arkadaşlar merhaba aracıma yeni ses sitemi bağladım ama kafamda bazı sorular var yardımınıza ihtiyacım var ve konuya giriyorum.Şaun aracıma 1 Adet Qline 4x250 Amfi var 1 takım 20cm 400w 200 RMS midrage ve ön kapılar için 16 cm 200w 100rms midrage bağlı 1 Adette 1800w sadece bass bağlı basım pionnerin eski seri olan 400w 125 rms lik bası bu sisteme şaun 72 amperlik tek akü bağlı aracın şarj dinamosu 100 amper sizce ek aküye gerek varmı.

Araç çalışır halde iken zaten yük şarj dinamosundadır.

Akü nün amperi araç stop halinde iken önemlidir.

Zaten aküyü ezbere büyütürsen, bu sefer şarj dinamosu küçük olduğundan hem aküye(aracın kendi tüketimi) hem tesisata yetişemeyeceğinden akü zayıflayacaktır.

Tesisatın çektiği akıma göre şarj dinamosu belki büyütülebilir.

Ani bass vurmalarında voltaj düşmemesi için kapasitör kullanılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri