2 adet Kdt sirenler tek zona baglanabilir mi? (ATZ ile)

Merhaba. Elimde 2 adet kdt siren var. Diger tum sensorler icin atz kullandim. Ama siren hakkinda tereddutlerim var. Eol direncli ve tek zona 2 sireni baglanma sansim var mi? Sirenin zone ciftlemesi hakkinda hicbi belge bulamadim. Bu konu hakkinda cizim gonderen ya da nasil yapabilecegimi anlatan biri olursa cok sevinirim. Ayrica bu konuyla alakali degil ama paradox alarm sistemi icin 250 metreden fazla kablo kullandim. Kitapciginda yazana gore 230 metreden fazla kablo kullanilmamasi gerekiyor. Sizce bir sorun olur mu? Tesekkurler...

zone akımı yeterli ise sorun olmaz.kullandığın cihaz nedir.ayrıca hat boyu uzadıkça hat direnci artacaktır.sisteminiz konvansiyonelmi haberleşmelimi.nasıl bir sistem yapısı var.

Sistem paradox sp6000 10 manyetik kontak 2 pir 2 de siren baglanacak.her hatta hat sonu direnci mevcut

sirenler elektronik siren olduğu için çektiği akım az olur.kanaatimce siren hattına 2 adet bağlanması bir sorun oluşturmaz.

Zone ciftleme dedigim normalde panelim 8 cikisli ama her zona seri olarak 2 sensor baglanabiliyor. Birine 1k digerine 2,2k direnc koyarak bagliyorum. Sistemdende atz ozelligini aciyorum. Bu sekilde 16 zona kadar cikiyor sistem. Ornegin pir dedektorleri ve manyetik kontaktlari bu sekilde bagladim. Ama harici siren bu sekilde baglaniyor mu bilmiyorum. Baglaniyorsa da seri baglanti nasil olmali onu bilmiyorum.

Zone ciftleme dedigim normalde panelim 8 cikisli ama her zona seri olarak 2 sensor baglanabiliyor. Birine 1k digerine 2,2k direnc koyarak bagliyorum. Sistemdende atz ozelligini aciyorum. Bu sekilde 16 zona kadar cikiyor sistem. Ornegin pir dedektorleri ve manyetik kontaktlari bu sekilde bagladim. Ama harici siren bu sekilde baglaniyor mu bilmiyorum. Baglaniyorsa da seri baglanti nasil olmali onu bilmiyorum.

Sayın outlawz_1903 merhaba,
Diğer dedektörlerde yaptığın gibi hiç bir değişiklik yapmadan ATZ bağlantıyı siren ler içinde gerçekleştirebilirsin..Hiç bir sorun olmaz...dediğin gibi 1. sirenin tamper uçlarına 1 k 2.sirenin tamper uçlarına da 2 k lık direnç bağla ikisinide panelde serile...zona gir..

pırlarda olduğu gibi...

Kolay gelsin.!!

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri