2 Adet Akü(Batarya) ile İlgili Yardım!

Panzehir95

Üye
Arkadaşlar bana bü düzenek lazım.

Düzenek Aynen Şöyle Olcak;

2 Adet Akü Olcak Akülerden 1.si Boşalınca 2.ye Geçecek Boşalan Akü Dinamo ile şarz edilecek.2 Akü Başalınca 1.Aküye Geçecek Yine 2 .Akü Dinamo ile şarz olacak.Yani Hep Biri Boşalınca Diğeri,Diğer Boşalınca İlki Çalışacak.

2 akünüzede ayrı ayrı seviye ölçüm devresi yapılır (ledli),akü şarj süresi kadarda ayarlanmış bir zaman rolesi .
Seviye düşünce transistörle kontrol edilen role zaman rolenizi mühürler .
Akü şarj için ayarladıgınız süre bitince , diger akü bitikse yerine degilse beklemeye alınır.

birazda açarmısınız.O kadar elektronik bilgim yok şema filan varmı lazım olan araçlar lütfen!

Son düzenleme:
Hazır elimde şeması yok ama devresi çizilir .Öncelikle dinamonuzun nitelikleri nedir? hızlı şarjmı yapıyorsunuz ?yeterli açıklamaları yaparsanız bu konularla daimi ilgilenen arkadaşlar devreyi yaparak göndere bilirler.

akü nasıl olcak kapasite felan dinamo nasıl çok hızlı yavaş??
biraz daha açık yazarsan yardımcı oluruz

Aslında Aşağıdaki Gibi Bir Sistem Olacak TEkerlerdeki Dinamo Aküleri Şarz Edecek.Akülerde Yukarıda Yazdığım Sistem Gibi İşleyecek.Bu Sayede Tekerlerdeki Motorlar Tekerleri Döndürecek!

Aküler Şu Işıldaklardaki 6 veya 12 V Luklardan Motorlar da buna göre işte yardımlarınız bekliyorum.

sen bunu nerde kullanacaksın?
ayrıca kafana takma çok basit devre bu hallederiz:)

Hazır çizilmiş devre elimde yok yarın istersen, notlarımın arasında olması lazım bulup yollayayım.Şuan dökümanlarımdan uzagım.

ben bunu proje yarışmasına kullanacağım.YArışmada Önemli olan Fikir.Ama Bu Düzenek Kafamı KArıştırdı :D

ama böYle bişey zaten var nasıl olcak bu fikir:D
------------------
ama sorun diil çizeriz istersen

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31