2 adaptör kullanarak amper değeri yükseltileblir mi?

fatpo

Üye
arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum o yüzden kusuruma bakmayın. ya da doğru yere yönlendirin. benim sorum 2 tane motorola cep telefonu şarj adaptörünün (0.7 amperlik) kablolarını birbirine bağlayarak amper değerini 1.4 ampere yükseltebilir miyim?

Gördüğüm en enteresan soru budur herhalde. Birbiriyle aynıysa bence paralel bağlanarak olur, neden olmasın.

çok mu saçma bi soru sordum acep :) peki paralel bağlaması nasıl olacak hocam? iki adaptör farklı modellere ait ama volt ve amper değerleri aynı. kabloları birbirine paralel nasıl bağlayacağım. paralel bağladığımı nereden anlayacağım. kablo renklerinden mi? bu konularda bilgisizim.

Önce avometreyle voltajları ölç, voltajlar yakın olmalı, + yı belirle öbürünün + sına bağla. Eksileri de birbirine bağla.

+ - yi belirlerken avometre denen alet mi gerekiyor sayın hocam?

açık renkli, koyu renkli kablolar + - kutub olarak belirlenebilir diye birşey duymuştum ama doğru mudur acaba?

Aynı tipse genelde öyledir. Siyah beyazdır mesela. Siyahı siyaha, beyazı beyaza

ilgin için teşekkür ederim silvestir hocam. peki voltaj değeri artar mı? normalde üründe iki pil 3 volt ediyor, bu iki adaptörü bağlarsam voltaj da artış olur mu? cihaza zarar verebilir mi? cihaz, poşet kapatıcı (handy sealer). pillere bağlı tel ısınıyor ve poşeti eritiyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri