2.8 inc Tft ekran sorun

Muhendsi

Üye
Herkese iyi günler.
Yapmış olduğum projede 2 arduino kullanacağım. Arduinoların birinden gerilim akım gibi değerler ölçeceğim. Diğer arduino'ya ise shield bir ekran taktım ve bu değerleri ekranda göstereceğim. Fakat sorun şu; Shield ekranı taktığımda ekran çalışırken seri haberleşmede değerler yanlış geliyor ve i2c gibi protokolünde ise sda ve sdl ppinleri için a4 ve a5 pinlerini kullanmam gerekiyor ekrandan dolayı sadece a5 i kullanabiliyorum. Yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla bu pinleri değiştirsekte görüntüde sorun oluşuyormuş. Seri haberleşme ile veri akışını nasıl sağlayabilirim pot değerleri 10 40 52 250 gibi sürekli olarak değişen değerler görüyorum. Rx, tx ve gnd hatlarını jumper ile birleştirdim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-11-13 at 11.12.55.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-13 at 11.12.55.jpeg
    111.9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Değerlerin yanlış gelmesinin sebebi ekran değil bilgisayar bağlantısıdır. Usb den ayır öyle dene. İllaki a4 ve a5 kullanman şart değil. Başka pinleri seçemene olanak veren wire kitaplığı da var. Ayrıca devlet sırrı değilse bir şema veya yazılmış kodu görmemiz lazım ki çözüm üretelim. Şu haldeyken sadece tahmin edebiliriz

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri