2.5 KVA Vinç için sürücü önerileriniz ?

redblackkk

Üye
Merhaba herkese iyi günler..

Bir müşterimize sattığımız vinç için yükte yada boşta ani kalkış ve ani duruşları önlemek amaçlı sürücü kullanmak istiyoruz. Müşteri Oto tamircisi ve özellikle araç motorunu vinç yardımıyla yerinden çıkartırken ilk kalkışlarda yavaş hızla hareket etmesini istiyor. Sürekli sabit yavaş devirde kullanmak için bir önerisi olan ustalardan yardım bekliyorum..(gittikçe devri attırabilir.Daha az maliyetli hangisi olursa) Bu konuda en az maliyetle nasıl yapılabileceği hakkında yardımcı olur musunuz :confused:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ani kalkış ve duruşları engellemek istiyor ve 1den fazla devir elde etmek istiyorsan bana göre en mantıklısı sürücü.
birde öğrenmek isterim vinç imalatımı yapıyorsunuz.
kolay gelsin

ani kalkış ve duruşları engellemek istiyor ve 1den fazla devir elde etmek istiyorsan bana göre en mantıklısı sürücü.
birde öğrenmek isterim vinç imalatımı yapıyorsunuz.
kolay gelsin

Yok biz Hırdavat,kompresör ve istif makineleri üzerine çalışıyoruz. Vinç imalatı yaptırdığımız bir firma vardı kocaelinde fakat adamlara ulaşamıyoruz. Tahminimize göre iflas ettiler.(Piyasanın altında fiyatlara çalışıyorlardı,dayanamadılar)

Ben sadece motorun ilk kalkıştaki ani hızlanmayı bir şekilde yavaşlatmak istiyorum. Kısacası motorun devrini sabit olarak yavaş bir devire düşürmem lazım.

Yok biz Hırdavat,kompresör ve istif makineleri üzerine çalışıyoruz. Vinç imalatı yaptırdığımız bir firma vardı kocaelinde fakat adamlara ulaşamıyoruz. Tahminimize göre iflas ettiler.(Piyasanın altında fiyatlara çalışıyorlardı,dayanamadılar)

Ben sadece motorun ilk kalkıştaki ani hızlanmayı bir şekilde yavaşlatmak istiyorum. Kısacası motorun devrini sabit olarak yavaş bir devire düşürmem lazım.
ilk kalkıştaki ani hızlanmayı engellemek istiyorsan SOFTSTARTER(yumuşak yol verici-rampalanarak kalkış ve duruş) kullanabilirsin. artı olarak devir ayarıda yapmak istiyorsan sürücü kullanman gerekir.
kolay gelsin

Emniyet nedeniyle ani duruşu engellemeniz söz konusu değil. Ancak ani kalkışı sürücü ile yavaşlatmak mümkün. Saygılar...

nacak ve alpern ikinize de teşekkür ederim. Sürücü olarak önereceğiniz birşey var mı ?

nacak ve alpern ikinize de teşekkür ederim. Sürücü olarak önereceğiniz birşey var mı ?
ben çalışmış olduğum fabrikalarda sew eurodrive marka sürücüleri kullandım memnun kaldım.ayrıca vinçlerin freni için digital output klemensti mevcut.Piyasada bir çok marka sürücü var seçenek çok fiyat aralığınıda düşünmen gerekir.
kolay gelsin

Sew eurodrive bende kullandım fakat çok üst segmentte sürücüler onlar. servo motorların kontrolü için kullanıyorduk otomasyon panolarında. bize daha ucuz yollu birşey lazım. omronlar hakkında araştırma yapayım fiyatları uygun diye duymuştum

Fuji Electric kullanabilirsin. Sıkıntı yaşamazsın. Kolay Gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri