2 - 3 mm tel ısıtma güç kaynağı yardım

aliozgller

Üye
Merhaba arkadaşlar bir proje üstündeyım projenın dığer aşamalarını tamamlamak kolay fakat makına için 2 veya 3 mm lık bir teli ısıtmam gerekıyor köpüğü eritebilecek kadar
bu tel uzulugu çalışmadan çalışmaya gore değişecek bazen 1 mt uzunlugunda tel olabılır bazen 2 mt uzunluğunda bu teli ısıtmak için kaç amp lık bir güç kaynağı kullanmam gerekir

makınanın orjınalınde 20 amp bır güç kaynağı var fakat kaç v bilmiyorum 12 v oldugunu düşünüyorum yardımcı olabılırsenız sevınırım bu konuyuda halledebılırsem proje tamamdır

tel derken sanırım krom nikel telden bahsediyorsun.Telin boyutunu 1 ve 2 metre olarak belirtmişsin.Krom nikel telin özdirenci özdirenci 1,1 Ω mm2/m ,kesitini,uzunlugunu kullanarak telin direncini hesaplayabilirsin.mesela 1 metre uzunlugunda 2 mm kesitinde iletken kullanırsan 0.55 ohm direnç elde edilir bunuda 20 amperle çarparsan 11 volt eder ,güç kayna gına gelince 20 amperX11 volt = 220 watlık bir güç tüketir.Eger makina uzun süreli çalışmayacaksa bu iş için en az 250 watlık bir kaynak kullanman gerekir.tabi bu hesaplama sadece 2 mm kesit ve 1 metre uzunlugundaki krom nikel tel için

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri