2,2 kv jeneratör alternatörü harici kullanma

Enerji yoktan var edilemez, vardan yok edilemez dönüşüm yapılır. 2.2 kWlık bir alternatörden elektrik üretmek için en az 2.2 kW ve fazlası mekanik enerjiye ihtiyaç vardır.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Enerji yoktan var edilemez, vardan yok edilemez dönüşüm yapılır. 2.2 kWlık bir alternatörden elektrik üretmek için en az 2.2 kW ve fazlası mekanik enerjiye ihtiyaç vardır.
Benim alternatörü şu çarkında kullanacam üretilen enerji bazi malzemelerle kat kat fazlası olabilirim bunun örnekleri dünyada çoktur misal çarklar dişli sisteminde fazla üretim olabilir .2.2 kw lık bi motorla miknatisli alternatörle 5 kw üretilebilir.elektrik vardan yok edilebiliyor gunes var ruzgar var denizdeki dalgalarla bile elektrik üretilir örnekleri fazladır

Güncel...

Elimdeki 2300 W fırçasız jenaratör alternatörü elektrik üretmiyordu forumda bi abi ikaz akımı dedi sonra onu araştırdım meğerse böyle birseyin olduğunu bu ikaz durumu olmazsa elektrik üretmediği öğrendim şu çarkı için kullanacağım alternatör için kaç volt kaç amper elektrik gereklidir neler yapmam gerektigini anlatabilecek varmıdır. detaylı bilgiler mevcuttur resimlerde devir verdim motora 12 volt ac elektrik cıkıyor ikaz gerilim verilmesi gerekliymiş manyetik alan için bunu nasıl ayarlayabiliriz karttaki kabloların 2 si yag ve atesleme baglantısı 1 tanesi lamba digeri topraklama turuncu kablo akü şarj baglantısı ikaz ile manyetik alan olusmadan elektrik üretmiyor. içten İkazlı (DC akımlı) uyartım sistemini devre dışı bırakmışım bunu nasıl düzeltip harici kullanabilirim

Enerji yoktan var vardan yok edilemez. Birbiri arasinda dönüşebilir. Termodinamigin kanunlarini okumanizi oneririm.

Gunes enerjisi yoktan var etmez. Donusturur. Diger sistemlerde öyle.

Benim alternatörü şu çarkında kullanacam üretilen enerji bazi malzemelerle kat kat fazlası olabilirim bunun örnekleri dünyada çoktur misal çarklar dişli sisteminde fazla üretim olabilir .2.2 kw lık bi motorla miknatisli alternatörle 5 kw üretilebilir.elektrik vardan yok edilebiliyor gunes var ruzgar var denizdeki dalgalarla bile elektrik üretilir örnekleri fazladır
Arttığını sandığınız şey güç değil , moment yani tork . 3 koyup 5 alınan , 5 koyup 10 alınan bir mekanik ya da elektriksel bir sistem yok dünyada .

Enerji yoktan var vardan yok edilemez. Birbiri arasinda dönüşebilir. Termodinamigin kanunlarini okumanizi oneririm.

Gunes enerjisi yoktan var etmez. Donusturur. Diger sistemlerde öyle.
Farklı ülkelerde günesi aktif kullananlar var türkiyede sadece panellerle üretiliyor paneller ithal ve bu panelde uygulama yerine güneş su ve buhar ile aynı elektrik üretebiliriz güçlü buhar sistemini jenaratöre ve farklı yolla elektrik üretebiliriz ve tamamen yerli ve dusuk faliyeti panellere göre bu sistemi türkiye gelistirecek ve kullanacak 2023 den sonra ilgili videoyu izlemeni tavsiye ederim
Arttığını sandığınız şey güç değil , moment yani tork . 3 koyup 5 alınan , 5 koyup 10 alınan bir mekanik ya da elektriksel bir sistem yok dünyada .
2023 de sonra güneş sistemine geçiş yapacağız panellerin yerine şu ve buhar gücüyle elektrik üreteceğiz ilgili video

Moderatör tarafında düzenlendi:
Neden 2023?

Neden bu teknolojiyi hemen kullanmiyoruz?

Gunes diyorsunuz. Gunes enerjisi yani enerji gunesten geliyor yoktan var etmek degil.

Neden 2023?

Gunes diyorsunuz. Gunes enerjisi yani enerji gunesten geliyor yoktan var etmek degil.
Neden 2023?

Bi ornek verim bi Barajın maliyeti ilısu barajı 7 .5 milyar maliyeti var .yıllık getirisi 412 milyar dolar.barajin ömrü 50 100 yıl arasi. A sana maliyetini cikardiktan sonra bedeva oluyor elektrik dunyada ornekler cogalabilir elektrik yasa kanunları bakmayın siyasete girmek istemiyorum ama boşa akan kaynağı değerlendirmek gerek

Son düzenleme:
Bi ornek verim bi Barajın maliyeti ilısu barajı 7 .5 milyar maliyeti var .yıllık getirisi 412 milyar dolar.barajin ömrü 50 100 yıl arasi. A sana maliyetini cikardiktan sonra bedeva oluyor elektrik dunyada ornekler cogalabilir elektrik yasa kanunları bakmayın siyasete girmek istemiyorum ama boşa akan kaynağı değerlendirmek gerek
İşletme ve Bakım maliyetlerini 0 ( zero-sıfır ) mı sayıyorsunuz . Yani kurulumunu ve ilk yatırım maliyetini karşıladıktan sonra yüzde yüz kara mı geçiyoruz ? O zaman biz de girelim bu işe . Güzel valla .

Barajın maliy
İşletme ve bakım maliyetlerini 0 ( zero-sıfır ) mı sayıyorsunuz . Yani kurulumunu ve ilk yatırım maliyetini karşıladıktan sonra yüzde yüz kara mı geçiyoruz ? O zaman biz de girelim bu işe . Güzel valla .
Yatirilan butceden katkat fazlasını alıyorsun bakım onarım dahil hani elektrik yasa kanunlarinda 1 re 2 alamazsın diyorlar bu yasa kanunu 1 re 100 para alıyorsun gibi birşey oluyor elektrik yasaları tartışmaya açılıyor.senin bu işe girmen imkansız parayı vergi verirsin ve elektrik satin alırsın parayla

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri