2 + 1 snopy ses sistemi ses var bass yok?

mc_307

Üye
arkadaşlar hapörlerden ses geliyor fakat bass sürekli vınlıyor. yani +1 çalışmıyor.
aynı devreye bağlı küçük hapörlörlerden ses geliyor.

çıkış entegresi yanmıştır her üç çıkış için ayrı entegre vardır aletin içince...

çıkış entegresi yanmıştır her üç çıkış için ayrı entegre vardır aletin içince...

2 tane entegre var üstlerinde soğutucu metal var görünmüyorlar. hangisi olduğunu nasıl anlayabilirim acaba. bozuk olanı çıkarıp değiştirmek istiyorum, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

entegrelerden bir tanesi stereo çift çıkışlıdır. tek çıkışlı olan wooferin dır .wooferden gelen kablo devre plakasının neresine giriyor bak yolları takıp et hangi entegreye gidiyorsa aradığın entegre odur. entegrelerin üzerlerindeki kodları okuyabilirsen daha detaylı yardımcı olabilirim. ha birde devre plakasının altına bak yollar yanmış olabilir. hoparlöre bağlı olan yollar.

entegrelerden bir tanesi stereo çift çıkışlıdır. tek çıkışlı olan wooferin dır .wooferden gelen kablo devre plakasının neresine giriyor bak yolları takıp et hangi entegreye gidiyorsa aradığın entegre odur. entegrelerin üzerlerindeki kodları okuyabilirsen daha detaylı yardımcı olabilirim. ha birde devre plakasının altına bak yollar yanmış olabilir. hoparlöre bağlı olan yollar.

tea 2025b entegre ye bağlı söktüm onu wın kesildi. şimdi yeni entegre alıp deneyeceğim

entegreyi değiştirdim hem wın sesi arttı hem aşırı ısınıyor ne yapmalıyım

eski entegrenin sağlam oluğunu var sayalım onu yeni sağlam bir entegre ile değiştirmek vınlamayı artırmaz kı aynı kalır vinlama. lehim yaparken yanlışlıkla bir yerleri köprülemiş olma. veya entekreyi tersmi taktın.

entegre doğru takıldığını varsayalım başka nerede hata olabilir?
bi ihtimal lehimde sorun olabilir. ama entegreyi doğru taktım. baskı devrenin diğer yüzünde takılış yönü belliydi,çizmşler

ha unutmadan sürekli yüksek seste vinlama nedeniyle entegre zaten çok ısınır "THERMAL PROTECTION" aşırı ısınınca kendiliğinden devre dişi kalması gerekir. TEA2025B Bridge Application (Powerdip) çok basıt bir devredir aslında vınlama yaptırabilecek tek elemanlar çıkışa bağlı olan 0,15uF kondensatörler bir ucu hoparlör çıkışı diğeri ise gnd ye bağı (entegre 19 ve 2 nolu bacaklar çıkış bacakları) her iki kondansatöründe polyester ısı ve frekan karakeristikleri iyi olan cinsten olmalı . birde tecrübelerime dayanarak toprak hatları zayıf kalınca da vinlama olabilir.

önemli not: hoparlör çıkışı entegere SO tipi ise 19 ve 2 nolu baçak pdip lerde 2 ve 15 nolu bacak

birde so tipi için 12 pdip için 10 nolu bacakta kondansatörden önce ne var yine entegremi yoka filire görevi gören kondansatörler ve dirençlermi var. veya direkt olarak volumen kontrol potunamı gidiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri