2+1 in trafa sorunu

20gokhan

Üye
arkadaşlar 2+1 premier phtv30 marka 2+1 im var tda2030 entegre kullanmışlar devrede ama 2+1 i biraz çalıştıyorum birazda basslı müzikler dinliyorum ortalama 5 dk sonra trafodan ses çıkıyo yani nasıl sölesem ınnnnnn diye kendiniz söleyin anlarsınız çıktığı sesi ne yapmam gerekiyor arkadaşlar bazen akşam kısık seste film izliyorum trafonun sesinden filmi duyamıroum yardımcı olursanız sevinirim
İyi günler.

arkadaşlar 2+1 premier phtv30 marka 2+1 im var tda2030 entegre kullanmışlar devrede ama 2+1 i biraz çalıştıyorum birazda basslı müzikler dinliyorum ortalama 5 dk sonra trafodan ses çıkıyo yani nasıl sölesem ınnnnnn diye kendiniz söleyin anlarsınız çıktığı sesi ne yapmam gerekiyor arkadaşlar bazen akşam kısık seste film izliyorum trafonun sesinden filmi duyamıroum yardımcı olursanız sevinirim
İyi günler.

merhaba.kullanmakta olduğunuz marka model cihazı gördüm.bu marka cihazlar için çok fazla söylenecek şey yok.''KALİTE'' konusunda bir beklentiye girmeyin.bu cihazların çoğu, hızlı tüketim mallarıdır.dolayısıyla sağlamlık,dayanıklılık,kalite ikinci plandadır.5 dk dan sonra trafodan ses gelmesi, kullanılan trafonun yetersizliğinden veya kalitesizliğinden kaynaklanabilir.bakabiliyorsanız,vınlama esnasında trafoya dokunun ses kesiliyormu?trafo aşırı ısınmışmı?veya sac kaplamalarda boşluk varmı?bunları kontrol ederek sorunu çözmeye çalışın.eğer aşırı ısınmadan dolayı ses geliyorsa trafonuz yetersiz gelmektedir.bu durumda da trafoyu değiştirmeniz veya büyütmeniz gerekebilir.kolay gelsin.

Trafo sac kaplama arasında boşluk yok trafo vidalarınıda çok sıktım ama biraz çalıştıktan sonra ısınıyo trafo yetersiz geliyo dokunuyorum seside kesilmiyo 2x10 v luk 1 amper lik bir trafo kullanmışlar nasıl bir trafo tercih edersiniz ?

evet,1 amperlik trafo gerçekten yetersiz.kabinin içinde yer sorunu yoksa ,fiziksel olarak 2 katı büyüklüğünde bir trafo bulmalısınız.örneğin 2x12v 50w lık bir trafo işinizi görür sanırım.eğer trafodan başka voltajlar çıkmıyorsa! yoksa özel trafo sardırmanız lazım.ayrıca trafo ile birlikte besleme diyotlarını ve filtre kondansatörünü de büyütmenizde fayda var.aksi takdirde onlarda akımı karşılamaya yetmeye bilir.bir başka seçenek de eğer elinde varsa PC POWER SUPPLY da kullanabilirsin,çok sağlam beslemelerdir.kolay gelsin.

evet,1 amperlik trafo gerçekten yetersiz.kabinin içinde yer sorunu yoksa ,fiziksel olarak 2 katı büyüklüğünde bir trafo bulmalısınız.örneğin 2x12v 50w lık bir trafo işinizi görür sanırım.eğer trafodan başka voltajlar çıkmıyorsa! yoksa özel trafo sardırmanız lazım.ayrıca trafo ile birlikte besleme diyotlarını ve filtre kondansatörünü de büyütmenizde fayda var.aksi takdirde onlarda akımı karşılamaya yetmeye bilir.bir başka seçenek de eğer elinde varsa PC POWER SUPPLY da kullanabilirsin,çok sağlam beslemelerdir.kolay gelsin.
trafo almıyım ama benim bilgisayarımın power supply ine bağlasam hem pc hemde 2+1 çalışsa olurmu ? Birde power supllyin +12 sarı -12 mavi bide gnd olarak - siyah olarak alsam ben bu devreye nasıl bağlarım ilk önce devrede bulunan -10 ve +10 un yerini bulam mı lazım

aslında PC ile aynı anda kullanmayı kastetmemişdim.bu pek tavsiye edilmez.sebebi de 2+1 de oluşabilecek anlık bir sorun yüzünden pc ne ciddi zarar verebilir.risk almak istemiyorsan ayrı beslemeler kullanmalısın.aslında çok maliyet gerektiren bir durum yok.ihtiyacın olan trafoyu çıkmacılardan,eskicilerden hatta hurdacılardan da bulabilirsin.göründüğü kadarıyla trafonun yeri de geniş,biraz uğraşırsan yaparsın.

aslında PC ile aynı anda kullanmayı kastetmemişdim.bu pek tavsiye edilmez.sebebi de 2+1 de oluşabilecek anlık bir sorun yüzünden pc ne ciddi zarar verebilir.risk almak istemiyorsan ayrı beslemeler kullanmalısın.aslında çok maliyet gerektiren bir durum yok.ihtiyacın olan trafoyu çıkmacılardan,eskicilerden hatta hurdacılardan da bulabilirsin.göründüğü kadarıyla trafonun yeri de geniş,biraz uğraşırsan yaparsın.
Benbi hurdacıları geziyim o zaman uygun bir trafo bulursam takarım ilginiz için teşkkürler :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri