2 önemli soru

Tamirci geldi işçilik+malzeme 180 lira aldı bilginiz olsun.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
500 liradan başlıyor google amcaya göre.Markanın servisi değil mahalle arası esnafı ederinden fazla aldıysa yukarıdakiyle onun arasında :) Ama rezistansın üstünü,kazandan çıkan kireci filan göreceksiniz üüfff.

Merhaba Sn. @sercan25

Geçmiş olsun sorununuz çözüldüğüne sevimdim ,

diğer yandan !!! ana sorun
siğorta panosu (siğortalar + kak rölesi ) duruyor bilğilerinize

Kolay Gelsin Sağlıcakla Kalın .

kombi önüne C tipi olması daha uygun değil miydi ?
b nin atmayıp c nin atması da güzelmiş.. kombi kitabında tavsiye sigorta cinsi akımı varsa bakın derim..
ama genel olarak 5 amper fark size çok şey kaybettirmez bence..

Sn @hearthief

kombi ve termosifonlarda b tipi siğorta ( cihaz başında ve siğorta panosunda ) kullanılır bilğilerine !!!
Kolay Gelsin .

Evlerde b tipi siğorta + klimada c tipi tesisattın duruma göre c takılabilecek yerler bazı durumlarda b tipi ile sorun yaratmıyor , şahsen benim daire tesisatı berbat ( ayd + priz devresi karışık gibi ) hızlı sip
ğorta atsın koruma yapsın . çamaşır mak. da bile sorun yok !!!

https://www.schneider-electric.com.tr/tr/documents/Easy_9_yeni_katalog.pdf

siğorta.png

Kolay Gelsin , Sağlıcakla Kalın .

500 liradan başlıyor google amcaya göre.Markanın servisi değil mahalle arası esnafı ederinden fazla aldıysa yukarıdakiyle onun arasında :) Ama rezistansın üstünü,kazandan çıkan kireci filan göreceksiniz üüfff.
Suyun pis olduğu yerlerde kazan temizleme vaka-i adiyeden sayılır ( bu kelimeyi sadece @sami inci üstad ilk okuşta anlıyabilir herhalde . ) 30 lira rezistans , 3 lira sıvı conta , 150 lirada usta kendine yevmiye yazmış ki valla iyi yazmış , bir daha ki sefere ben 50 liraya yaparım , 100 sizde kalsın .

Suyun pis olduğu yerlerde kazan temizleme vaka-i adiyeden sayılır ( bu kelimeyi sadece @sami inci üstad ilk okuşta anlıyabilir herhalde . ) 30 lira rezistans , 3 lira sıvı conta , 150 lirada usta kendine yevmiye yazmış ki valla iyi yazmış , bir daha ki sefere ben 50 liraya yaparım , 100 sizde kalsın .

Merhaba sn . @Under Ground

size termosifon gönderse daha ucuza çıkacaktı . + kargo
ama
bu seferde sökme , takma bedelinden zarara edecek ( ustalık işçilik ne kadar alırdı acaba )
vicdan

Kolay Gelsin .Sağlıcakla Kalın .

50 Tl yi bende böyle çıkarmıştım.:D

Suyu alan boru da sıkıntılıydı yenisini aldım 25 liraya dedi.Yaptığı çok büyük bir şey değil zaten ya ben de bir şey yapacak sandım.Bir daha başıma gelse kendim malzeme alıp yaparım.Su tahliyesi yapılacak, 3 tane soket var zaten onların da resmini çekip doğru taktım mı tamamdır...
Son olarak bir soru daha sormak istiyorum.Adama giderken kademeyi neden maksimuma getirmediğini sordum genleşmeden dolayı kazan bir yerinden patlayabilir dedi bu doğru mudur maksimuma alsam sıkıntı çıkar mı?Daha önce maksimumdaydı çünkü.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri