1kVA UPS şarj arızası

Cümleten Selamünaleyküm, aranıza yeni katıldım, elektronik teknikeriyim. Kendim amatör olarak uğraşırken, demirçelik sektöründe elektronik atölye teknikerliğine başladım.

Şöyle bir sorunum var; elimde 1kVA necron marka UPS mevcut. Ancak bu UPS'ler şebekeye bağlanmadan açılmıyor, yani aküleri şarj etmiyor. Aküler sağlam, cihazda yaptığım ölçümlerde de arızalı bir eleman bulamadım.

Genel olarak UPS arızaları hakkında bilgi verebilir misiniz, genel ölçümleri nasıl yapılır, değerler ne olmalı, kronik arızaları nelerdir vs... Bendeki UPS'in arızası ne olabilir...

Herkese hayırlı günler...

Akülerin saglam olduguna eminmisin,takriben iki sende bir aküler degişir.seri baglı akülerden bir tanesi bile arızalı ise sistem çöker.Aküleri gruptan ayırıp teker teker kontrol et.Sadece voltaj göstermesi yetmez,akım tutabiliyormu test et.

Akülerin saglam olduguna eminmisin,takriben iki sende bir aküler degişir.seri baglı akülerden bir tanesi bile arızalı ise sistem çöker.Aküleri gruptan ayırıp teker teker kontrol et.Sadece voltaj göstermesi yetmez,akım tutabiliyormu test et.
Aküleri test ettim problem yok, hatta sağlam başka akülerle de denedim sonuç yine aynı.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,833
Son üye
Mami545480

Yeni konular

Geri