1kv kac kw eder?

arkadaşımıza yardımcı olalım. DOĞANAY arkadaşım, sordugun masumane sorunun cevabı yok. böyle bir soruyu soramayız.İkisi farkli şeyler.Biri gerilimi diğeri gücü ölçer.gERİLİMİ bir adamın bir sandığı itme kuvveti olarak düşün. Güç ise bu itme kuvveti ile alınan yolun çarpımı, yani birinde bir kuvvet = VOLT diğerinde ise bu kuvvetle alınan yol miktarının yaptığı iş (birim zamanda). Yani sen 100 birim kuvvet (volt) ile 10 metre yolu 1 saniyede alıyorsan örneğin 100 Kwatt gücünde bir iş yaparsan 2 saniyede 50 kwatt lık bir güc sergilemiş olursun. Ters orantıyı gördün mü ? kısa zamanda yüksek iş görürsen güçlüsün. İnşallah anlatabilmişimdir. Saygılar sunarım...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
uvwxyz adlı arkadaş ne zaman cevap vermiş? Merak ettim doğrusu :confused:

ben yazdığımda vardı ya kendisi sildi yada moderatör arkadaşlar sildi bilemiyorum bende mesajı göremeyince şaşırdım ne bileyim belki eleştiri sınırlarının aşıldığını düşündü

1kv 1000 volt tur ne tür bir cihaz çalıştırcaksan kv gerilim kw güç

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri