1kohm potansiyometre ile 4-20ma analog giriş elde etmek

arkadaşlar merhaba.
şimdi ben s7 1200 plc de mevcut bulunan analog girişe 1kohm bir potansiyometre bağlayıp ikinvi analog girişe gelen 4-20ma bilgisi ile karşılaştırıp set değerine göre dijital çıkışlardan bilgi vermek istiyorum.

3 uçlu potansiyometrenin iki ucunu kullanacağım. sabit direnç kısmının bir ucu ile hareketli kısmı kullanarak potansiyometre üzerinde 4ma den 20 ma e kadar bir akım ayarlamak istiyorum.

bu şekilde analog girişin + çıkışından - girişine potansiyometrenin ayarlanan direncine göre bir akım akışı olacak.

mantıken çalışması lazım. bu tarz bir uygulama yapan yada bu uygulamanın çalışıp çalışmayacağı hakkında kesin bilgisi olan biri varsa cevap verirse sevinirim...

şimdi 4-20 ma üreten dc volt girişli potansiyometreler var.
ama ben bu tarz bir ürün kullanıp maliyeti arttırmak istemiyorum. bu sebeple bana bu ürünleri önermezseniz sevinirim...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Güç kaynağı da lazım, batarya vs vs. Yoksa tek potans ile bu iş olmaz. Bataryaya göre de potans değerini belirlemen lazım

1 k potans için 5volt ve potansa bağlı 250 ohm sabit direnç gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri