1amper.com Elektrik-Elektronik portalı

ayhani

Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Uzun süredir kafamda oluşturduğum projeme vakit ayırıp 1amper.com elektrik-elektronik portalını yaptım.
Uzunca bir süredir sürekli girdiğim forumlar, online elektrik-elektronik malzeme satan siteleri bir arada bulabileceğim bir yapı düşünüyordum. Her ne kadar sık kullanılanlara eklemek mümkün olsada sık kullanılanlara her bilgisayardan ulaşılamaması ve zamanla eklenen sitelerden aşırı şişmesi gibi durumlardan bir portal yapmaya karar verdim.

Kafamda kuluçkada olan bu fikrimi zaman bulup uygulamaya koydum.
Herşeyden önce portalın yapısının google gibi basit ve isminin akılda kalıcı olmasını istediğim için tasarım olarak google benzetip ismini 1amper koydum.
Daha sonra elimden geldiğince önde gelen elektrik-elektronikle ilgili forumları blogları araştırıp ekledim. Bu aşamada gördümki ülkemizdeki elektronik blogları çok fazla ve çok güzel buradan tüm blog sahiplerine teşekkür ederim.
Ayrıca siteme picproje.org elektrobilim.org ve robotokulu.com ve kolaypic kolayplc.com e-kitap ve dergilerini ekledim. E-dergilerimize tam bir görsellik katmak için sayfa çevirme özelliği ekledim.(İstenildiği takdirde bu yayıınlar kaldırılacaktır)

Elektronik ve elektrik malzemelerini online alabileceğiniz siteleride sizin için bir araya topladım.

Sonra arama konusu aklıma geldi bunun için birkaç değişik yöntem kullandım.

1 Numara normal GOOGLE araması. Buraya yazdığınız bir şeyi standart google araması yapar.

2 Numaralı alana yazdığınız aramayı aşağıda listesi olan blog forum ve portallarda arar.

3 Numaralı alana yazdığınız aramayıda sadece aşağıdaki linkleri verilen online elektronik malzeme satan sitelerde arar.

Peki bu ne işe yarar?

Örneğin Pic16f628a diye 2 ve 3 numaralı alanlarda arama yaptığınızı düşünelim. 2 numaralı alanda yaptığınız aramada listede bulunan forum blog vb sitelerde pic16f628a ile ilgili bilgi ve projelere ulaşırsınız. Diyelimki bir projeyi beğendiğiniz ve pic16f628a alacaksınız. 3 numaralı alanda 16f628a diye aratırsanız sadece online elektronik kompanent satan sitelerden fiyat bilgilerini getirecektir. Böylece zamanınızı çok daha iyi değerlendireceksiniz.

Bir örnek daha verelim; Çizgi izleyen robotlar hakkıında bilgi almak isterseniz 2 numaralı alanda arama yaparsanız size tüm forum ve bloglardaki en isabetli sonuçları çıkarır.

Eğer çizgi izleyen robot aramasını online robot malzemesi satan arama kutusunda yaparsanız size çizgi izleyen robotların fiyatını en net biçimde verecektir.

Şimdilik aklıma gelen bunlar. Site şu an BETA sayılır. Zamanla sizin desteğinizle eminimki daha iyi olacaktır.

Yakın zamanda siteye firma rehberi eklemeyi istiyorum özellikle indirilebilir sürüm e-kitap şeklindede olacak. Yalnız bu kısım tam kafamda oluşmadı hala düşünüyorum. Çünkü internette yüzlercesi olan kendine bile hayrı olmayan site rebherleri gibi olmasını istemiyorum. Bu konuda ve aklınıza gelen diğer konularda detaylı fikirlerinizi buraya yazıp tartışırsak çok sevinirim.

Özellikle şu şu özelik olsa diye fikirlerinizi ve portal hakkındaki detaylı görüşlerinizi bekliyorum.

Değerli bilgilerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Eklenmesini istediğiniz elektronik ile ilgii blog-portal vs varsa lütfen buraya yazınız.

Bloğu gözümden kaçan veya eklemeyi unuttuğum kişilerden şimdiden özür dilerim.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.
Saygılar.

faydalı bir paylaşım olmuş zaman açısından...

Eyvallah hocam. Emeğine sağlık

Merhaba.

Sitede yenilikler yaptım.
1-Site öner linki eklenmiştir.
2-Barış SAMANCI E-kitapları eklenmiştir
3-FxDev-Fırat DEVECİ E-kitapları eklenmiştir
4- E-Kitap ve E-Dergi bölümü yeniden düzenlenmiştir.

gerçekten bir çok bilgiyi ortak bie şekilde içeren portal emeğine sağlık

hocam arama kutularının uzerine yazılsa ne için kullanılacağı nasıl olur?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri