18W Fluerasan Lamba Starteri Problemi

hicbirsey

Profesyonel Üye
Arkadaslar...18 W fluerasan lambalarima ait starterlerin ( uzerinde 4 - 22 W , 220-240 Volt yaziyor) bazilari problemli cikinca yenilerini siparis ettim...Gelen starterler 4 - 65W (220-240 V) degerinde...ama nedense fluerasanlarimi atesleyemediler...Bunlari 36W lik lambalarda denedim bu sefe de calisti...hayret:) Bir bilene danisayim istedim bir yorumu olan olursa sevinirim....saygilar

18W lık floresanlarınız bir balast ile iki ampul (2x18) yakıyorsa starteriniz 4-22 olmalı. Yok tek ampul tek balast ile çalışıyorsa bu durumda 4-65 starter kullanılmalı.
Muhtemelen ;
36w lık floresanlarda iki lambaya tek balast kullanılmadığı için 4-65 ler ile yanıyor. Ancak 18w lık ampulleriniz, bir armatürde iki adet ve armatüre 1 adet 36-40w lık balast konmuş. Bu yüzden 4-22 starter istiyor.
Kısaca;
1 balast -- 1 ampul -- 1 Ad. 4-65 starter
2 balast -- 2 ampul -- 2 Ad. 4-65 starter
1 balast -- 2 ampul -- 2 Ad. 4-22 starter

1 balast ve 18 w fluerasanimiz 4-22w starterle calisiyor.
1 balast ve 18 w fluerasanimiz 4-65w starterle calismiyor.
1 balast ve 36 w fluerasanimiz 4-65 w starterle calisiyor.

olayimiz ozetle boyle ama ben hala icinden cikamadim:)(sagir mi kaliyor acaba)

Çalışır ya.Neden çalışmasın.Starter bozuktur(evet hepsi :D )
ben philipsin 4-65 lerini kullanıyorum çalışıyor.4-65 demek,4 w ile 65 wat arası fluoresanları ateşler demek.ateşlemiyorsa ya lamba tesisatında sorun var ya da starterinde.Starterin markası sanırım philips,arayıp sorsana adamları.
Hatta tazminat davası aç aldığın parayla bize döner ısmarla :)

18w lık armatürünüzde kaç ampul var ? Kaç Watt lık balast var ?

:) Mustafa hocam burasi libya...Burda camasir makinalarina bile garanti verilmiyor...Starter bozuksa bir kutunun tamami da mi bozuk ben de anlamadim gitti...Insallah gozden kacirdigimiz ya da yeni ogrenecegimiz bir nokta vardir,yoksa bu durum esyanin tabiatina ters:)) Kebab meselesine gelince,starterler calismazsa onlari mangalda pisirir yeriz:)

o işi en iyi yapan marka phılıps 4/ 65 tak bitane 10 yıl çalışşın.diğer markalar hikayeeeee.adları starter

Arkadaşlar hiç başınıza geldimi bilmem? çok zor görünen işler kolayca bittiği halde. Bazen bir fluerasan lamba insanı delirtebiliyor :)

florasan lamba arızası enzor arızadır kolay görünse bile merdivene çıkarsınız yanar aşagı inersiniz söner böle bişe işte

bir balast iki 18w ampul için philips s2 starter takarsan sorun çözülür

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri