18650 lityum pil gerilimini düşürme

Ben daha önce tlc555 kullandım daha performanslı bir entegre. tlc555c 2 volta kadar çalışıyor.

Normalde 2 volt ile çalışıyor turbo modunda 2.2 volt yükteyken ölçmüştüm bu değerleri. Benimde aklımda ni-mh ile çalıştırmak fakat elimde çok adet 18650 var bunları değerlendirmek istiyorum. Devir lityum devri bildiğiniz gibi. Hem öğrenmek adına hem de geri dönüşüm ile çevreyi korumak adına. Yok mu bunun bi yolu?
18650 pil hücresi şarj modulü ile beraber satılan dcdc convert modüllerden tavsiye ederim. Alışveriş sitelerinden şarj modülü ile beraber farklı değerlerde voltaj veya akım hatta hem akım hem voltaj sabitleyen hatta motorun ısınmasına göre devreyi ve motoru koruyacak çok uygun fiyata modüller bulunmakta. Zamanınızı öok harcamadan arduino pro mini boyutlarında ve 3A kadar 3.3-12v aralığında modül bulabilirsiniz. Verim yüksek ve zqman kaybınız olmaz.

18650 pil hücresi şarj modulü ile beraber satılan dcdc convert modüllerden tavsiye ederim. Alışveriş sitelerinden şarj modülü ile beraber farklı değerlerde voltaj veya akım hatta hem akım hem voltaj sabitleyen hatta motorun ısınmasına göre devreyi ve motoru koruyacak çok uygun fiyata modüller bulunmakta. Zamanınızı öok harcamadan arduino pro mini boyutlarında ve 3A kadar 3.3-12v aralığında modül bulabilirsiniz. Verim yüksek ve zqman kaybınız olmaz.

Bahsettiginiz gibi bir urune ait link verebilirmisiniz incelemek isterim.

Tesekkurler.

https://www.robolinkmarket.com/xl40...MI8_7p7_bu1wIV5grTCh1rMAnwEAQYASABEgLK_fD_BwE
Bunu daha önce 2 pil hücresi ile 6v ihtiyacı olan yanıcı gazlı çivi tabancazı için kullanmıştım. Nicd piller ömrünü bitirmiş yerine lityum iyon pil hücrelerinden daha verimli bir batarya paketi yapmıştım. Yalnız altına termal macunla bir soğutma plakası sabitlersen daha iyi. Linke tıkladığında sayfanın altındaki ürünlerden bence birkaç tane al. Benim elimde çeşitleri mevcut. İhtiyaç anında, gereken akım gerilim değerine göre seçim yapıyorum. Buna benzer ürünlerde açıklamada yazan akım değerinin yarısı kadarını dikkate al. Kullanılan regüle komponentinin datasheet ne varsa veri olarak onu yazıyorlar. Birde küçük bir tüyo daha vereyim. Led dimmerler ile pwm motor hız kontrolü yapılabiliyor. Fakat piyasadakilerin hepsi 12v olduğundan iş görmez. Step up modül ile kullanman gerekir.
Birde burda 2v dediğin zaman sınırlayıcı komponentlerin çalışması için küçük bir değer. Ama lm317 ile voltajı önemsemeden basit bir akım sınırlayıcı en kuvvetli seçenek olur. 1.2v itibaren çalışır. Denemedim fakat kaynaklarda çokça kullanıldığı bahsediliyor.

Teşekkürler ilginize. Önerilerinizi dikkate alacağım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri