18650 2500mAH Paralel bağlı Pil Şarj Etmek

spooker42

Üye
Herkese Merhabalar, elimde 3 adet birbirine paralel bağlı 18650 2500mAH pil var. Bu pilleri cihaz üzerinde şarj edebiliyorum ama cihaz kullanımdayken yedek pilleri şarj etmek için bir şarj devresine ihtiyacım var. 3 pil puntalı birbirine. Seri bağlantılı piiler için bir çok şarj devresi var ama paralel için ne yapmalıyım. Tek pil için kullanılan TP4056 devresini kullanabilir miyim?

TP4056 4.2V verir yani paralel bağlı bütün pillerde güvenle kullanılabilinir sadece pilin şarj süresi artar.
2.5 x 3=7.5Ah TP4056 ile yaklaşık 8-8.5 saate şarj olur.

@muharremerd hocam pillerin tam kapasite şarj olması için nasıl yöntemler, neler tavsiye edersiniz, TP4056 başaramıyor sanki

Son düzenleme:
@muharremerd teşekkür ederim hocam. Birde Buradaki gibi bir gösterge eklersem doğruluk payı ne ölçüde olur?
@kesmez piller punta kaynaklı olduğu için ayrı ayrı bağlayamıyorum.

Mesajı düzenledim, son linke bak. Powerbank modülleri en iyisidir. Ayrıca bu kullanıcıdan cainiao ile alırsan 1 ayda gelir. 11 lira vergi verirsin, uzun süre kullanırsın hatta 2 tane alırsan eldeki eski pilleri powerbank bile yaparsın.

@@kesmez piller punta kaynaklı olduğu için ayrı ayrı bağlayamıyorum.
ayrı bağlamana gerek yok. 3 paralel pili 3 paralel tp4056 ya bağlayabilirsin şarz süresi 3 te 1e düşer.

@muharremerd usb modülü olan çok daha kullanışlı. Karaköyde bulabilirsem bir ay beklemeyeyim. Teşekkür ederim hocam.
@kesmez hocam paralel bağlanabildiğini bilmiyordum. 3 adet alıp bağlayayım dediğiniz gibi. Teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri