182 devamlı meşgul.

yakınızdaki hastaneden randevu için bakmanız

Diş hekiminin, dolguyu tekrar kullanması pek mümkün olmayacaktır fakat yine de parçayı uygun bir yerde saklayın.
Dolgu düşmesi olan bölgeyi temiz tutun. Tuzlu suyla gargara yapın ve bölgedeki yemek artıklarını temizleyin.
Dolgunun düştüğü bölgedeki dişleri daha dikkatli ve yumuşak bir şekilde fırçalayın.
Yemek yerken dolgu düşmesi olan bölgeyi kullanmamaya özen gösterin, sert gıdalar çiğnemeyin.
Mümkünse geçici dolgu malzemesi kullanarak diş hekimi randevusunu bekleyin.

Video hakkında görüşlerimi yazmayayım ( boşuna konuşmuş olurum . )

Amerika Sohbetleri

https://www.google.com/search?q=den...QAw&biw=1920&bih=880#spd=18289743384989677379
yanlış yazmışım. dolgu değil kaplama düştü. yanımda taşıyorum. ağrı yapmıyor.
topraklık daha önce gittiğim memnun kaldığım, bildiğim bir yer. bana uzak olmasına rağmen tercih ediyorum. belki ağrıyan dişim çekilecek. azı dişlerim genelde kırılıyor. ameliyathaneye gitmek zorunda kalıyorum. oradaki doktor heralde türkiyenin en iyi diş doktoru. 😀

Hastanenin diş bölümler hakkında . veya bölümler birleştirilmiş olabilir .
doğru bölüme ( yere ) randevu almak .

ORTODONTİ
Ortodonti, diş-çene-yüz bölgesiyle alakalı bozuklukların oluşmasını önlemek; mevcut bozukluklarn ilerlemesini durdurmak ve tedavi etmek; bununla birlikte iyi bir estetik ve fonksiyon (ısırma, çiğneme, konuşma vb.) sağlamayı hedefleyen...

İMPLANTOLOJİ
İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların işlev ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Yüz estetiğinin bir parçası olan dişlerin kaybı, psikolojik ve sosyal problemlere...

PROTEZ
Beslenme tüm yaşam boyu devam eden en temel ihtiyacımızdır ve bu ihtiyacımızı yemek yiyerek, besinleri çiğneyerek sağlarız. Dişlerimiz çiğneme işlevinde büyük rol oynar. Yıllar geçtikçe vucudumuz zayıflar. Vüvudun farklı yerlerinde görülen...

DİŞ BEYAZLATMA (Bleaching)
Amacı Eğer kahkahalarınızı dudaklarınızın arasında kısıtlayan şey dişlerinizdeki renk bozukluğuysa sadece birkaç günde bundan kurtulmak elinizde. Beyazlatma işlemi, özel olarak hazırlanmış bir jelin dişler üzerine sürülmesi ve çoğu teknikte bir...

ENDODONTİ (Kanal Tedavisi)
Endodonti, özellikle kök kanalı tedavilerinin gerçekleştirildiği ana bilim dalıdır. Endodontik tedavi denince genellikle akla kanal tedavisi gelir. Diş tedavisi işlemleri arasında da en korkulan tedavi genellikle kanal tedavisidir. Günümüzde...

DOLGU VE KONSERVATİF DİŞ TEDAVİSİ
Amacı Diş çürüklerinin temizlenmesi ve oluşan boşluğun (kavite) yapay bir dolgu malzemesiyle doldurulmasıdır. Diş çürüğü günümüzde birden fazla sebebe bağlı olarak diş dokularında oluşan bir hastalık olarak tanımlanmaktadır. Birçok sistemik...

PERİODONTOLOJİ
Periodontoloji, dişleri çevreleyen dokular ile iltihabi hastalıklar ve bunların tedavisiyle ilgilenen ana bilim dalıdır. Periodontitis, diş ve dişi destekleyen dokuların (periodontal ligament, sement, alveol kemiği) yıkımıyla karakterize...

ORAL DİAGNOZ VE RADYOLOJİ
Oral diagnoz, diş hekimliğinde ağız hastalıklarının ve ağızda belirti veren sistemik hastalıkların teşhisi ve tedavi planlamasını üstlenmiş ana bilim dalıdır. Ağız içinde sadece çürük dişler ve iltihaplı diş etleri karşımıza çıkmaz. Tüm dünyada...

yanlış yazmışım. dolgu değil kaplama düştü. yanımda taşıyorum. ağrı yapmıyor.
topraklık daha önce gittiğim memnun kaldığım, bildiğim bir yer. bana uzak olmasına rağmen tercih ediyorum. belki ağrıyan dişim çekilecek. azı dişlerim genelde kırılıyor. ameliyathaneye gitmek zorunda kalıyorum. oradaki doktor heralde türkiyenin en iyi diş doktoru. 😀

belki ağrıyan dişim çekilecek :
gerçek dişçi ise en son aşama diş çekilir .
dişi çekmemesi gerekir .
azı dişlerim genelde kırılıyor :
Diş eti kanaması varsa diş yerinden çıkabilir .
kaplama altı çok iyi temizliği , diş eti yerine gelmesi gerekir . zaman süre gecici kaplama .
kaplama yenileme !!! ?
tedavi :
alkol içermeyen X ? gargara ( bazı düşünceli dt lar )
X ? firması diş macunu diş eti tedavisi için .
( Dt ve diş macunu firması tavsiyesi , ne kadar doğru )

Çözümler tükenmez ( sadece seyretmek için video )

Denize düşen yılana sarılır

özel dişçiye gittim. 200tl verip dişimi çektirdim. düşen kaplamayı yapıştırttım. 28 yıl boyunca maaşımdan yapılan sigorta kesintisi haram olsun.

özel dişçiye gittim. 200tl verip dişimi çektirdim. düşen kaplamayı yapıştırttım. 28 yıl boyunca maaşımdan yapılan sigorta kesintisi haram olsun.
Geçmiş olsun. Son zamanlarda çevremdeki çoğu kişiden randevu bulamadıklarını duyuyorum. Ne oluyor anlamadım.

Geçmiş olsun. Son zamanlarda çevremdeki çoğu kişiden randevu bulamadıklarını duyuyorum. Ne oluyor anlamadım.

Aşı dağıtımı ? ( arz , talep ) + ( istek , stok , dağıtım ) yöresel aşı stoğuna bağlı herhalde , yoldan geçene yapıyorlardı ( sıra almadan git ) işlem tamam .
1 - 2 arası hafta öncesi ise aşı yok dediler sonra
yaşlılar için eve gelip yaptılar .

O zaman pazar gibi fazla müşteri vardı domates kalmadı .
veya ikinci doz aşılara aşı ayarlaması olabilir ( varsayımdır ) aşı az stok tedarik ( yöresel ) 2. doz randevu için kullanım için öncelik tercih durumu .

Son düzenleme:
Aşı dağıtımı ? ( arz , talep ) + ( istek , stok , dağıtım ) yöresel aşı stoğuna bağlı herhalde , yoldan geçene yapıyorlardı ( sıra almadan git ) işlem tamam .
1 - 2 arası hafta öncesi ise aşı yok dediler sonra
yaşlılar için eve gelip yaptılar .

O zaman pazar gibi fazla müşteri vardı domates kalmadı .
veya ikinci doz aşılara aşı ayarlaması olabilir ( varsayımdır ) aşı az stok tedarik ( yöresel ) 2. doz randevu için kullanım için öncelik tercih durumu .
eve gelip bedava yapıyorlar. hayra alamet değil.
biyontek 2. dozun yan etkisinin fazla olması yeni dozun farklı aşı olduğunu akla getiriyor.
normalde 2. dozda daha düşük yan etki göstermesi gerekirdi.

Son düzenleme:
eve gelip bedava yapıyorlar. hayra alamet değil.
biyontek 2. dozun yan etkisinin fazla olması yeni dozun farklı aşı olduğunu akla getiriyor.
normalde 2. dozda daha düşük yan etki göstermesi gerekirdi.

ilk aşı hangisi yapıldı ise o yapılacak deniyor ve yapılıyor. ( sistem değişti mi bilmiyorum ? )
yan etkisi söylenti biyontek için konu hakkında bilğim yok . ( yörede yeni yapıyor )
CoronaVac yan etkisi için yaşlı 2. doz aşı biraz etkilemiş duydum ( içeriğini bilmiyorum sadece lafı geçti )

Herhalde TURKOVAC aşısında gençlere yapacaklar ( piyasa tarihi çıkış ---> ) kalan çoluk çocuk .+ kararsızlar ? vs .

Diğer 3 doz olabilir ilk ve ikinci aşını oldun + üçüncü doz TURKOVAC olacak herhalde ( varsayımdır )

Yaşlı ise ev istek ( aşı yerine gidip ) , telefon ( aşı yeri telefonu ) ve randevu ( 182 veya int üzerinden )

yaşlıya eve gelip aşı yapılmış ( sadece sıra aldım ) ve köye gelmişken aşı olmayan varsa eş dost ve yakındakileri çağırın onlara da yapmışlar . ( aradan çıksın ? )

Öncelikle geçmiş olsun .
Çekilen diş , kaplama içindeymiydi ? içindeyse kaplama içinden altını doldurdular mı ?

Ustam siz oldunuz mu ?
bende hayırlısı ile yarın olacağım aşı olmayacaktım tek kaldım eş dost akraba eve almayacaklar .
CoronaVac aşısı tercih ettim .

Son düzenleme:
aşı olma.. hiçbirini tavsiye etmem. aşıların hepsi covid den yapılıyor. bu virüsten yapılan bütün aşılar tehlikeli.
ağrıyan dişim çekildi. başka bir dişin kaplaması düşmüştü onu yapıştırdılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri