-18 soğuk oda

Merhaba değerli kontrol kalemi üyeleri.
-18 soğuk oda manometre çalışma basınçları nedir?
Yer bursa 3.3-3.5 bar görüyorum programda gaz 404 a

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Screenshot_20200911-213942.png

-18°C de 2.2 bar gorunuyor? Hangi program bu?

Bende ölçüde açıkmış ondan danfos abi bu program net değeri veriyormu?

Ben soğuk oda cihazı bakmıyorum. Baktığım cihazlar suyu soğutan sistemler. İstenen sıcaklık mesela 7 C derece. Evaporasyonu 3-4 C derece yapıyoruz. Yani istenen sıcaklığın 5 C derece aşağısı gibi.

Burada evaporasyon sıcaklığın mutlaka odanın olması gereken sıcaklığın altında olmalı. Yani bu ne demek dostum? Sen oda sıcaklığını -18 istiyorsan evaporasyon basıncı ve karşılığı sıcaklığı bu sıcaklığın altında olmalıki evaporatör odadan ısı alıp gaza transfer etsin. Bu sıcaklık farkı evaporatörün boyutu ve ısı transfer verimine bağlı. en az 5 - 10 C derece fark olmalı. Gazı verirken -18 için ilk başta -30 ile başla. Verim almazsan -25 e gel.

Yukarıdaki tavsiyem cihazın durumunu bilmediğim için önerdim.

Ben soğuk oda cihazı bakmıyorum. Baktığım cihazlar suyu soğutan sistemler. İstenen sıcaklık mesela 7 C derece. Evaporasyonu 3-4 C derece yapıyoruz. Yani istenen sıcaklığın 5 C derece aşağısı gibi.

Burada evaporasyon sıcaklığın mutlaka odanın olması gereken sıcaklığın altında olmalı. Yani bu ne demek dostum? Sen oda sıcaklığını -18 istiyorsan evaporasyon basıncı ve karşılığı sıcaklığı bu sıcaklığın altında olmalıki evaporatör odadan ısı alıp gaza transfer etsin. Bu sıcaklık farkı evaporatörün boyutu ve ısı transfer verimine bağlı. en az 5 - 10 C derece fark olmalı. Gazı verirken -18 için ilk başta -30 ile başla. Verim almazsan -25 e gel.

Yukarıdaki tavsiyem cihazın durumunu bilmediğim için önerdim.
Anladım abim.Yani -18 diye 2.2 bar olarak ayarlarız oda -10-8 de kalır sıkıntı yaratır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri