18 Liraya Yeni Çipli Dönem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu kimlik kartlarıyla pos makinelerinden bile oy kullandıracaklar bize yakında bu ne saçmalıktır devlete ne benim banka hesap numaramdan adamlar bütün herşeyimizi izleyecek ve zamanı geldiğinde aleyhimize kullanılabilecek birşeyler çıkaracak halkı paranoyaklaştırmak nedir kimse birbirine güvenmez oldu.Küçüklüğümü hatırlıyorumda bir esnaf abimiz namaza umumi wc ye küçük işleri halletmeye giderken kapısının önüne tabure sandalye koyar giderdi şimdi kimse kimseye güvenmediği gibi devletede güvenemez olduk.Bence bu konuda örgütlü hareket etmekte fayda var bu kimlik kartlarını kabul etmeyip hükümetin fişlemesine izin vermemeliyiz.

Bir zamanlar mekanik harika hesap makineleri vardı.

a45qj5.jpg

Digital ( o zamanlar elektronik deniyordu ) hesap makineleri çıktığında bir kısım gezi zekalılar yıllarca ayak dirediler elektroniğe güven olmaz diye.

Devletin takip için kimlik kartına ihtiyacı yok , gerekirse kıçınızdaki kılları sayar haberiniz olmaz.

Bir sapığın bir yerlerde işlediği cinayetin izini kameralardan bulunca iyi , kaldırım taşını söküp esnafın dükkanını yağmalayıp yakan yıkan polis asker şehit eden pkk-dhkpc ... yakalanınca kötü , devlet izliyor mahremiyet hak hukuk gak guk...

Gizli saklı bir işiniz varsa yorgan altında yapın.
Utanılacak saklayacak bir şeyi olmayan kişinin bu tip uygulamalardan bir sıkıntısı olmaz .

Aynı şekilde korkunun ecele faydası yoktur.

Endişe,devletin takibinden ziyade,o bilgilerin,başka ! muhteremlere servis edilmesidir.Gazetelerden,CD ler halinde bu bilgilerden birçoğunun bazı ! muhteremlerde bulunduğunu biliyoruz.Soyadı ve medeni hali değişimi nedeniyle adresi bile değişmiş bir tanıdığımı,5 yıl önceki cüz'i bir borç nedeniyle,bankanın ,tahsilat yetkisi verdiği bir kurum ! tarafından bulunabilmesini de buna bağlıyorum.Bu olayın,şu anda endişe yaratmasının nedeni,bilgileri,devletin ele geçirmesi değil,seri/paralel ! ortamda,bu bilgilerin,başkalarına servis edileceği endişesidir.

Sayın @fahri yetiş sizi forum tanıyor bir şüphemiz yok.
Başka yerlere servisi başka konudur ve korkular yapılacaklara engel oluyorsa asıl bundan korkulmalıdır.
Borcun cüzisi küllisi olmaz.
Askere giderken vergi dairesine dilekçe verdim , vatani görevim nedeniyle ....
Dönüşte yeni iş yeri açtım aynı numarayı verdiler , 5 yıl sonra bir gün babam evden aradı icradan geldiler diye.
2 ...... oturmuş bekliyor , ne var ? 5 yıl önceden gecikmiş kdv beyannamesi cezası 5TL olmuş 125 TL , süre dolmasına yakın çıkmış ortaya.
Gittim vergi dairesine , ne iş ne ayak ?
Dilekçemi buldurdum sonraki yıllarda da ödenmemiş borç yok ne ayak ?
Kem küm dilekçenizin verildiği ay kdv .. beyanname .. işlememişiz..
Aynı günlerde Isparta nın dansözü başbakanken ziraat bankasına 125 trilyon borcu olan Bursa nın meşhur iş adamı , ziraat bankasının bağlı olduğu devlet bakanlığı bakanı olmuş ve borçları ....
Sonraki yıllarda İmralı nın .....ni afrikanın bilmem neresinden getirmek için o iş adamının özel jeti...
Bu işler karanlık işler evet.

Aslında hepimizin içerisinde karanlık taraf var.
Nefsimize esir olsak , elimize güç geçse , şahsım adına , ben dahil kimseyi bırakmam yer yüzünde.

Ama teknolojinin nimetleri ayak sürüme ile değil kararlılıkla planlanıp uygulandığında işe yarayacaktır.

Birlik ve beraberliğimiz korundukça Çanakkale de akan kanlar boşa akmamış olacak.

Toplumla ilgili konular bakış açısına göre bir çok tartışmayı beraberinde getirir.
İyi niyet korunduğu sürece hepsi de gerekli.
Lakin solumuza vurana sağımızı uzatacak kadar ahmak değiliz inşa Allah.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet 18 lira çok az, koskoca cip teknolojisi yazık bu devlete canım. Hatta bu kimliği burnunuza sürttüğünüzde gecede horlamıyorsunuz. Yani öyle böyle değil. En temel ihtiyaçımızdı bu zaten. Gezi zekalı olmayan ileri zekalı abilerimizin de tahmin ettiği üzere bu cip oldu mu, 2 milyon Suriyeli suç işlemeyecek, yol kesen pkk lısı olmayacak, tecavüzcüsü ve hırsızı şıp diye yakalanacak, sınırlarımız kevgire dönmeyecek, işinde gücünde maaşını vergisini veren vatandaşın da bir yerlerinde ki kıllarıda sayılmaya başlanacak ki kıl dönmesi olmasın diye. Göründüğü üzere her şey güllük gülistanlık olacak yeter ki bu teknolojiden korkmayalım ki ahmakmıyız be arkadaşım.

Son düzenleme:
Banka hesap no... Peki arkadaşlar yeni işe başlayacak olanlardan istenen "e-devlet şifresi" neidr nedendir bilen, beni aydınlatacak olan var mı? E-devlet anlamını biliyorum, sorum bu değil, iş yeri neden ister yasal dayanağı var mı, şifreyi verdik başka ellere geçmemesini için nasıl teminat veriyor? Personel ik bölümü, muhasebecisi "insan" her türlü kişisel bilgimiz el altında!

..yasal dayanağı var mı,..

Yasal dayanağı olmadığı defalarca yazıldı.
Şifreyi alan patronların ne haltlar yedikleri de yazıldı.
Sağdan da soldan da , niyet kötü ise böyle.
Bu sadece şifre mantığı değil.
Zaten şifreyi alan edeceğini ediyor başkasına verse ne yazar vermese ne yazar ?
Siliyor bir sendikadan yazıyor diğerine .. ya da şeytanın aklına gelmeyecek işler.
Zaten ne demiş şeytan ? ulan ...***...!!! salıncağıda mı aklına ben getirdim ?

Benzeri örnek dolu mesela mesleki olanları .
Doğru dürüst yapılmayan işe teknik sorumlu imza atmamalıdır.
Sen atmadın ben atmadım başkası da atmazsa (ben doğruları yazınca yöneticiler siliyor ima edeyim) SS ( sin kaflı ss ) kurallara uyacaklar.
Ya nasıl oluyor ? formda okumuyor musun ?
Bakıyorsun olmadık rakamlara imza , bakıyorsun odalar onamış , odalar ne yanda ?
Belediyeler onamış , belediyeler ne yanda ?
Neden bu kadar insanımız ölüyor ? neden bu kadar acı çeken var ?
Tek suçlu yöneticiler mi ?

Bir sürü örnek , sağcıdan solcuyu yerecek solcudan sağcıya sövecek bir sürü örnek...

Eee napalım iş yok açız dediklerini yapmazsak kem küm...

Buna insan faktörü denir.
İnsan kalitesi denir.
Toplayınca toplum kalitesi denir.
"Müesseseleşince" "DEVLET" denir.
Atasına sövene bebesi söver .
Ne ektinse o...

Bence konu,benim dansözüm senin dansözünü döver değil.

Bence konu,benim dansözüm senin dansözünü döver değil.

Haklısın , almak bir yana üste 18 verselerdi , yine de ayak direyecek bir şeyler bulunacak.

Ne demişti :
" Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hâlâ anlamadın mı? "

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri