18.5 ve 11 kw lık motoru atv 71 ( altivar ) nasıl bağlanır.

Herkese kolay gelsin...

Atv 71'e 18.5 kw lık motor bağladım şu an çalışıyor. Kullanma kılavuzunda 3 motora kadar bağlantı yapılacağını okudum . Ben 1 tane daha 11 kw lık motor nasıl bağlayabilirim. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Saygılarımla
Oktay KESKİNKILIÇ

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yardımcı olabilecek olan arkadaşlar lütfen yardım edebilirmisiniz...

Arkadaşım,
ATV-71 de güçleri değişik iki motorun menu parametrelerini gösteren bir uygula eklıdır. Siz motor güçlerini değiştirin. Daha da tafsılat gerekırse vermeye calısayım..

Ekli dosyalar

• MLX800-ATV71 sürücü çift Motor 08V1.doc
    40.5 KB · Görüntüleme: 113
Pin konfigurasyonunda (digital input) Motor 2 diye seçenek atayıp, Motor 1 de auto tune ve motor 2 de auto tune yaparsan kendi kendine gerekli değerleri yazar. Zeybek beyin yazdığı metodlada yapabilirsiniz.

Kolay gelsin...

İlginize çok teşekkür ederim.
Yalnız 2'inci motorun start / stop bağlantısını nasıl yapabilirim bu konuda da yardım ederseniz sevinirim. Ayrı ayrı veya aynı anda çalıştırma yapabilirmiyim. Şemasını veya bağlantı kodlarını yazarsanız sevinirim.
Saygılarımla

Sürücülerde, aynı anda baglıyacağınız motor toplam güçleri, sürücünün gücünü geçmemesi gerekir. Ayrı ayrı bagladıgınız motorların, akım, frekans, gerilim vs. bilgilerini menuden girmenız gerekır. Hiç yapamazsanız, çıkışda iki kontaktör ve termik röle (motor koruma değil) baglıyarak, ayrı ayrı çalıstırabilirsiniz. Mesela, 1.motor calısdıgında, yardımcı kontagından LI1 e kontak (+24 den) verin. 2.ci motoru çalıstırdıgınızda da, kontaktörün yardımcı açık kontagından LI' ye kontak verin. Yalnız LI' kontak verdiğinizde, faz çıkşı ters olacakdır. Kontaktör çıkısından düzeltirsiniz..

Sürücülerde, aynı anda baglıyacağınız motor toplam güçleri, sürücünün gücünü geçmemesi gerekir. Ayrı ayrı bagladıgınız motorların, akım, frekans, gerilim vs. bilgilerini menuden girmenız gerekır. Hiç yapamazsanız, çıkışda iki kontaktör ve termik röle (motor koruma değil) baglıyarak, ayrı ayrı çalıstırabilirsiniz. Mesela, 1.motor calısdıgında, yardımcı kontagından LI1 e kontak (+24 den) verin. 2.ci motoru çalıstırdıgınızda da, kontaktörün yardımcı açık kontagından LI' ye kontak verin. Yalnız LI' kontak verdiğinizde, faz çıkşı ters olacakdır. Kontaktör çıkısından düzeltirsiniz..

Rica etsem kumanda şemasını çizebilirmisiniz. 2 motor aynı anda çalışacak ve gerektiğinde ise tek tek çalıştıracağız.

Rica etsem kumanda şemasını çizebilirmisiniz. 2 motor aynı anda çalışacak ve gerektiğinde ise tek tek çalıştıracağız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri