18.5 kva uyartım sorunu...

aksoylar

Üye
18.5 kva jeneratörün uyartım bobini kavrulmuş idi iş çok acil olduğundan, en acil şekilde yanan uyartımı devre dışı bırakıp bağladım ve enerjiyi aldım...dikkatimi çeken, normalde 385 V veren cihazımızın 355 V.lara kadar düşmüş olması, voltajı yükseltmek için, motor gazını biraz yükselttim...şimdi beni huzursuz eden kısım sonunun ne olacağı, haa bu arada cihazımız fırçalı yani kömürlü...sonu nedir bu işin siz söyleyin üstatlar...:confused:

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
18.5 kva jeneratörün uyartım bobini kavrulmuş idi iş çok acil olduğundan, en acil şekilde yanan uyartımı devre dışı bırakıp bağladım ve enerjiyi aldım...dikkatimi çeken, normalde 385 V veren cihazımızın 355 V.lara kadar düşmüş olması, voltajı yükseltmek için, motor gazını biraz yükselttim...şimdi beni huzursuz eden kısım sonunun ne olacağı, haa bu arada cihazımız fırçalı yani kömürlü...sonu nedir bu işin siz söyleyin üstatlar...:confused:

motor devrini yükseltin ise frekansıda yükseltin demektir.bağladığın sisteme zarar vermesin yüksek frekans

gel gör'ki bugün bu jeneratör geri geldi ne yaptımsa enerji alamadım...sağına soluna bakıyorum yok..??? ölçüyorum yok sizce ne olmuş olabilir...önerisi olan varsa paylaşsın lütfen, sevinirim her ne olursa...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri