1734 AENTR Point Bus Statüs Hatası

Ambitious

Üye
Arkadaşlar bu hatayı neden verir . ping atabiliyorum , modüle girip görebiliyorum , ip değiştirebiliyorum fakat bu neden olur

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar bu modülden 1 tane daha bozuldu , neden böyle sık bozuluyor bunlar acaba . yılda 1 tanesi gidiyor . Birde yeni modülün MAC adresini neden göremem ? Yani enazından MAC i görebilseydim IP sini değiştirebilirdim .. Yardım lütfen

1734-AENTR kartının yenisi le değiştirilmesi şu şekilde yapılır.
Öncelikle bozuk olan modülün IP adresi yeni modüle atanmalıdır. IP atama işlemi iki şekilde yapılır.
1. Eğer IP adresi 192.168.1.xxx şeklinde verilecekse modülün üzerinde ki 3 rakamdan oluşan bölümden + ve - switchlere basarak .xxx sayısı atanır.
2. IP adresi 192.168.1.xxx dışında bir IP verilecekse, modül üzerinde ki 3 rakamdan oluşan switchleri 999 sayısına getirin. Daha sonra Rockwell Software yazılımları arasında BOOTP-DHCP server yazılımı vardır. Bu yazılım ile IP adresi ataması yapıp. Son olarak RSLinx programı ile modülün "Properties" menüsünden IP adresini "Static" konuma getirin. Böylelikle adresi sabitlemiş olursunuz.

Eğer modülü "Factory Default" ayarlarına almak isterseniz. Modülün enerjisi yok iken, Switch konumunu 888 konumuna alın. Modüle enerji verin. OK lambası kırmızı yanıp sönecektir. Enerjiyi kesin sonra tekrar IP ayarlarını yapınız.

Diğer en önemli konu modüle şase boyutunu (Chassis Size) girmeniz gerek. Bunuda yine girerken RSLinx yazılımını kullanabilirsiniz. Bu özelliğe modülün "Properties" menüsünden ulaşabilirsiniz. Şase boyutu demek modülün kontrol ettiği (modüle bağlı olan) I/O kart sayısı demektir.

Herhangi bir Web Browser kullanarak web adresi bölümüne modülün IP numarasını girerek modül hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri