17'' Samsung 793 DF cızırtı ve dalgalanma sorunu

  • Konbuyu başlatan fgulcicek
  • Başlangıç tarihi

fgulcicek

Üye
Katılım
16 May 2012
Mesajlar
4
Puanları
1
Yaş
35
Dün akşam birden bire monitör dalgalandı ve ardından cızırtı sesi gelmeye başladı. On dakika sonra da kötü bir koku geldi. Ama halen titreme de olsa görüntü alıyorum. Problem neden kaynaklı acaba? Beslenmede bir kondansatörden şüpheleniyorum ben şahsen. Kesin tanı için üstadlara da bir danışayım istedim.

Bir de herhangi bi şekilde bilgisayara zarar verir mi ? VGA çıkışına yüksek voltaj verip ekran kartını yakması vs vs gibi?
 

CasTieL

Üye
Katılım
8 May 2011
Mesajlar
212
Puanları
3
Konum
İstanbul
Beslemeleri Değişin..Ama monitorun resmini koysanız içinin daha iyi yardımcı olabilirim..

Ekran kartına hiçbir şekilde zarar veremez. çünkü ekran kartı ona sinyal yolluyor monitorden hiçbir şekilde sinyal almıyor.
 
Konu Sah

fgulcicek

Üye
Katılım
16 May 2012
Mesajlar
4
Puanları
1
Yaş
35
Resim çektim ancak kameranın algılayabileceği kadar belirgin bir dalgalanma çıkmadı. Dolayısıyla belli olmuyor resimden hocam.

Beslemeleri değiştirip dener, sonucu burada paylaşıcam.
 

semihyazar

Üye
Katılım
28 Eki 2011
Mesajlar
336
Puanları
3
arkadaşım tht trafosuna yakın elektrolitik kond.değiştir bunlar trfonun ısısından en çabuk bozulanlardır.birde o cızırtı tht den de kaynaklanıyor olabilir trafo sarımları arasında atlama yapuyordur zaman zaman.iyi gözlemelemen gerek.booster kond.larıda kontrol et onlarda değer değiştirmiş olabilir..kolay gelsin..
 
Katılım
26 Eyl 2007
Mesajlar
6
Puanları
1
Yaş
36
beslemedeki blok kond. ve +B gerilimi üzerindeki kond. yapabilir. Elektronik eğitimi almamışsanız uğraşmayın, Çarpılma riskiniz var.
 

Forum istatistikleri

Konular
114,831
Mesajlar
808,342
Kullanıcılar
420,162
Son üye
ruhi_atakan

Yeni konular

Üst