16f877A ile yapılan bir devrede selenoıd valf cekme

Arkadaslar 16F877A ıle yaptıgım bir devre var. bu devre sadece dizel araçlarda enjektorlerde bulunan selenoıd valfi cekecek fakat byu pals aralıgı cok yuksek dakıkada 200 - 3000 arası yapacak bunları yaptım fakat devreyı calıstrdgımda devre sadece 3 4 kere valfı cekıor ve brakıor sonra calısmıor ne yapabılırım ılgılenen olursa daha ayrıntılı ve resımlı anlata bılırım eger bakmak ıstersenız common raıl enjektor test yazın bır bakın videolara

3-4 defa çekiyor olması çalışıyor olduğunu gösterir, öncelikle beslemeni kontrol et. Yetersiz güç verildiğinde pic kendini kapatıyor. Bende led küpü yapmıştım 9v pille besledim, herşey normal çalışıyor fakat komutlar sonuna kadar gitmiyordu. Beslemeyi değiştirince herşey düzeldi.

acaba pik o hizda çalışıyormu kiristal önemlı ikincisi selenoit vananın bobinınden ters EMK pike gırıyor olabılır uçuncusu mclr ucu artı veya eksi beş volta çekılmışmı

İyi günler kardeş bende led küp yapacağımda isiste similasyon yaptım çalışıyor ama bazı sorunlar çıkıyor onunla ilgili bişeyler sora bilirmiyim facebookten beni eklerseniz sevinirim ordan konuşabiliriz eğer isterseniz. Şimdiden teşekkür ederim.

3-4 defa çekiyor olması çalışıyor olduğunu gösterir, öncelikle beslemeni kontrol et. Yetersiz güç verildiğinde pic kendini kapatıyor. Bende led küpü yapmıştım 9v pille besledim, herşey normal çalışıyor fakat komutlar sonuna kadar gitmiyordu. Beslemeyi değiştirince herşey düzeldi.
İyi günler kardeş bende led küp yapacağımda isiste similasyon yaptım çalışıyor ama bazı sorunlar çıkıyor onunla ilgili bişeyler sora bilirmiyim facebookten beni eklerseniz sevinirim ordan konuşabiliriz eğer isterseniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri