16F877A Dijital Saat Devresi Sorunu

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Merhabalar öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
Yaptığım işlemler devre üzerindeki 7805 değiştirdim arızalanmıştı. Ayrıca rf role kartını yenisi ile değiştirdik bağladık sisteme. Malesef çalışmadı rf role tetikliyor ama ekranda bir değişiklik yok. 7805 değiştirdik fakat çok ısınıyor muhtemel bir sorun var.
Kötü haber 16f877 arızalı pickit ile okuyamadık görmüyor. Bu noktadan sonra nasıl ilerleyebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim
Benim aklıma gelen devre şemasını proteus ile çizip mi işlem yapmam gerekli
Son olarak elinzide 16F877 ile yapılmış bir saat devresi mevcutmu
teşekkürler

Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi ,

Devrenin şeması çıkartılmalı. Hangi pinlerden saat bilgisi alınıyor hangi pinlerden çıkışlar alınıyor ve ledleri sürme mantığı nedir açık şema çıkartılmalı.

Bu çıkartılan şemaya göre aynı işlemci için yeni bir yazılım yazılmalı.

Ama bu iş öyle kolay bir iş değildir.

Başka bir devrenin pic yazılımı buna uymaz. Çünkü o devrede farklılıklar olabilir ve bu farklılıklar nedeni ile yazılımda farklıdır.

İşin kolay yolu bu devreyi üreten firma yada kişi ile iletişime girip yazılımı yada yazılım yüklü işlemciyi satıyor ise ondan temin etmek en büyük kolay yol olacaktır.

Bu olay hiç bilmediğiniz bir şehrin yollarını yürüyerek gezip o şehrin haritasını çıkartmak gibi bir durum.

Kolay gelsin.

Selam.
Belli bir bütçe ayırdınız mı bu konuda?
Bir bütçe ayırmadım. Zaten bende bunu gönüllü olarak yapıyorum.
Ama ücretli teklifleri de düşünebilirim. Ne kadar bir ücreti olur özelden yazarsanız sevinirim. Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri