16F877 VDD-VSS UCLARI BİRBİRİNE KISA DEVRE OLMUŞ?

accord_sdt

Üye
Arkadaslar merhabalar : Elimde 2 sene once alıpta kullanmadıgım bir 16f877 20 MHZ pic vardı 2 gün once lazım oldu kullanacaktım programı atmak için jmd ye taktıgımda hiç işlev alamadım pic i kontrol ettiğimde besleme uclarının +/- birbirlerine kısa devre oldugunu gördüm (pic kart ustunde degılkende kısa devre) acaba sebebi nedir ? daha once basına boyle bıse gelen arkadaslar varmı ???

pic bozuk at çöpe gitsin diyosunuz yani :=) hiç cevap yok baksana

Ben yeni gördüm konuyu, evet Vdd-Vss kısa devre ise pic yanmış-bozulmuş demektir, benimde başıma geldi, besleme yanlışlıkla 12 V vermiştim öyle yandı gitti garibim.

Öyle deme o sadece bir pic değildi o bir DSPIC idi, hemde DSPIC30F2010, cebimde iyi bir acı bırakmıştı. Bir tanede 16f877A yakmıştım ama yerine bir yerden 2 tane 16F877 hibe gelmişti diye acısını çabuk unuttum. Malum öğrenciyiz pic yakmak harcımız değil.

Ben yeni gördüm konuyu, evet Vdd-Vss kısa devre ise pic yanmış-bozulmuş demektir, benimde başıma geldi, besleme yanlışlıkla 12 V vermiştim öyle yandı gitti garibim.

İşin açıkcası ben 5v üstü de vermedim :=) yenisini alırken esnafa sordum dedim abi şöyle şöyle oldu vs vs adam tek cevapla işi çözdü '' pic lere garanti vermiyoruz abi '' :) sustum ... :=)))

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri