16f84 ile lcd ekran kayan yazı

Burçin ERİŞEN

Onursal Üye
Onursal Üye
Şeması görülen ve ekteki dosyada simülasyonu bulunan devrede lcd ekran ile pic kullanılarak kayan yazı devresi elde edilmistir. Keil proğramı ile dosyaları tekrar derleyerek istediğimiz yazıyı kaydırabiliriz. Dikkat etmemiz gereken proteusta hazırladığım proğramla pic içine yerlestirecegiğimiz hex kodunu aynı klasör içerisine almak. LCD.ASM kodunda harflerin HEX karşılığı girilmiştir.

Ekli dosyalar

• LCDkayan.zip
    13.5 KB · Görüntüleme: 22
peki burçin arkadaşım hex dosyaları nasıl acabiliriz hangı programla?

cesur ' Alıntı:
peki burçin arkadaşım hex dosyaları nasıl acabiliriz hangı programla?

sn.cesur

PIC16F84A entegresi programlanabılır bir pıc entegre piyasada satılan pıc programlama devrelerıyle beraber gereklı yukleme yazılımlarda verılır bu yazılım yardımıyla yuklemeye basladıgınızda entegreye hangı programı yukleyecegınızı sorucak ozaman bu dosyanın ıcındekı hex uzantılı dosyayı yuklemenız yeterli olucaktır.
Ama ben değişiklik yapmak yada nasıl yazıldıgını bılmek ıstıyorum dersenız dosyayı notepad olarak acınız.

Kolay Gelsin...

yok ındırdıgım bırkac dokumanda hex uzantılı dosyalar var bunları nasıl acarım acmıyorda.Ayrıca sorumla ılgılendıgın ıcın Allah razı olsun kardesım

burcin kardeş keilde bildiğim kadarı ile microchip ürünleri yer almıyor ...
yanlışmı biliyorum ?

sayın burçin ben elektronik 2.sınıf öğrencisiyim ve senin gonderdıgın lcd lı kayan yazı devresını yaptım kurdum ve 16f84a ya hex dosyasını yukledım fakat asm dosyasında yaklasık 47 tane hata verıyo bunun nedenı nedir acaba?yardımcı olursan sevinirim.şimdiden teşekkurler

sayın burçin bu dosyaları nerde indirebilirim.yardımcı olursanız sevinirim

hex dosyası nerde?

arkadaşım sen pic16f84 mü kullanıyorsun acaba eğer öyleyse senle iletişime geçmek isterim sanan bir sorum olcak devre hakkında

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri