16f628a led tabela yapımı cıkısları transistor ile surme sorunu....?

mesenkar

Üye
hocam gecenlerde 2 adet 16f628a siparis ettim geldi dedim bundan bi led tabela yapar tukkana koyarsak bizim bu cevrede yapan yok ek gelir olur dedim her neyse ustayada ledleri aldırdık toptancıdan kucuk bi tabela yapam dedim 50x35 boyutların uysal elektrik diye led leri falan dizdim her harfte en fazla 12 adet 5mm led var bc 337 vardı bende onceden almıstım 800ma akım kullanabiliyok bildigniz gibi programıda buldum internetten arattırdım animasyon devresi diye 14 harfli bi program cıktı pice attım duzenegi bread boardda denedim calıstı bc337 baseine 1k ile pic in cıkısına bagladım ama bugun delikli pertinax sistemi kuram dedim kurdum ama lm7805 asırı ısındı baktım ters baglı cevirdim duz yaptım gene olmadı picmi bozuldu aceba dedim boarda taktım pici boardda calısıyor kartın resmini atmak isterdim ama kamera yok pic 14 cıkısına 1k direncle bc 337 lerin baseine bagladım pici 12 v 1a lik bi normal 1-2 metre serit surebilen bir adaptor ve lm7805 ile besliyorum ledlerin + voltlarına 7805e giren adaptorden aldım bide pici beslemek için en saglıklı yol nedir

su program arkadaslar arkadas saolsun programı vermis ama baskı devre malzeme listesi falan olmayınca kendim bu yolu denedim

He unutmadan Alarmko abime sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum...

http://elektrobilim.org/forum/attac...1266845010-led-tabela-icin-16f628a-tabela.rar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri