16f628a ile saat devresinde sorun var yardım edermisiniz

ozgur.tsn

Üye
Arkadaşlar basit bir saat devresi yaptım birçok sorun çıktı bilen kişilerin yardımıyla hallettim sonuna geldim şimdi son bir sorun kaldı yardımınıza ihtiyacım var .

628a nın ra6 ve ra7 harıc dıger bacaklarındakı tusları kontrol edemıyorum bunlar saati ileri ve geri almama yarıyor birde port a yı kullandım devre ısıste calsıyor hıc takılmadan sorunsuzca devre halıne getırdım tum baglantıları defalarca kontrol ettım bır sorun yok hersey olması gerektıgı gıbı fakat cıkıs alamıyorum yazılım pıcbasıc ıle yapıldı bır tusun kotrol mekanızması asagıda belırtıldıgı gıbı
IF DAK_ILERI=0 THEN ' dak_ileri bir butonu temsıl edıyor
DAK=DAK+1
IF DAK=60 THEN DAK=0
ENDIF

fakat buna baglı butonlar gercekte calısmıyor bır fıkrı veya tavsıyesı olan varmı

kımsenın bı fıkrı yokmu arkadaslar odevı teslım etmem lazım lutfen bılen bırılerı bırseyler yazsın

Arkadaslar kımse nın asına gelmedımı boyle ır durum kımse fıkır yurutemıyormu lutfen yardım edın sadece ra6 ve ra7 gırıslerı ıslemlerını yapıyor dıgerlerı tusa basıldıgı halde gorevnı yapmıyor ısıste sorun yok gerckte sadece bu kısmı calısmıyor bı sebebı olmalı cozemıyorum bılmıyorum sebebnı dunden berı kalkmadım basından kımse yokmu bu konuda bılgısı olan

Arkadaslar cozumu cok sukur bulduk etepic sayfasının sahibi Ete hocamız cozumu soyledı bir başka arkadaşımızın başına gelir belki diye söylüyorum CMCON=7 yazmalıymışız tris tanımlamalrının altına bunu yazdım ve tum gırıslerım sorunsuzca calıstı herkese başarılar

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri