16f628 ile 5 bölge 50 çıkış kontrolü ışık otomasyonu

muratmert4

Usta Üye
Arkadaşlar merhaba
Bir otelde çelışan tek. müdür bir arkadaşım için programı yaptım proteusta çalıştırdım kart bölümünü kendisi halladecek Pic 16f628 ile seri porttan 5 bölge 10 adet çıkış kontrolü. Program ldmicro ile yapıldı.
Çalışması:
Dip swich'lerden bölgeler ayarlanır.Örneğin dip swichlerin hepsi kapalı iken 0. bölge, 1. açıkken 1. bölge,
2. açıkken 2. bölge, 3. açıkken 3. bölge, 4. açıkken 4. bölge; toplam 5 adet bölgeden birisi ayarlanır.
0. bölge için 0 sonra 0-9 arsı rakamlara bastıktan sonra çıkışı açmak için büyük yada küçük "A" harfine basılır
çıkış hemen aktif olur kapamak için ilk önce bölge adı sonra çıkış rakamı ve büyük yada küçük "K" harfine basılır.
çıkış kapanır. Bir bölgeyi komple açmak veya kapamak için bölge sayısı örneğin 2. bölge için 2 rakamı ve büyük yada küçük "H" harfine basılır açmak için "A" kapamak için "K" harfine basılır. Bir tuşa basıldıktan 2 saniye sonra işlem tuşuna basılmazsa iptal olur.Yeniden bölge çıkış tuşlanması gerekiyor.Sistem 2400 baudda çalıştırıldı. Yakında 10 bölge 100 çıkışlısını yapacağım. 485 protokolünü ve devresini yaparsanız burada yayınlayın lütfen.
Hepinize kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 5 bölge 50 çıkış.rar
    23.6 KB · Görüntüleme: 0
güzel bir çalışma kodlarını gönderimisiniz? tabi özel değilse

güzel çalışma murat kardeşim eline saglık olsun.çalışmalarının devamını bekleriz..

kodları paylaşırsan sevinirim

Arkadaşlar Merhaba
Kodları paylaşırım tabiki ama belli bir süre iş için evden uzağım.Kodlar LDmicroda yapıldı. En kısa sürede yayınlarım . Kolay gelsin :)....

Arkadaşlar buyrun LDmicro ilr hazırlanmış kodlar ve devresi. Bulması biraz zor oldu. Geç kaldığım için özür dilerim.
Pop u hakkettim galiba.:D

Ekli dosyalar

• 5bölge10cıkıs.rar
    24.3 KB · Görüntüleme: 69

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular