165KVA Trafo Hesabı

Arkadaşlar S1 (primer gücü)= 165KVa V1=380V V2=6V C=1 %e=%5 B=10000 gauss J=1.5 A/mm2 verim=%99
f=50hz olan bir trafonun hesaplamaları nasıl olur? Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.Ben yaptım ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum iyi çalışmalar

Not: Nüvesi bu şekilde olacak arkadaşlar

Ekli dosyalar

• nueve.JPG
    nueve.JPG
    30 KB · Görüntüleme: 4
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yok müştak arkadaşım gerçekten 165KVA olacak trafo gücü

Müştak hocam sen bu işten anlıyon bu trafo punta kaynağı trafosu panel radyatörleri boyuna kaynak yapan trafo çift sekonderli ben hesap yaptım sekonder sipir sayısı 2 tane çıkıyor fakat trafonun için çok defa tamirat için açtığımda böyle değildi. fakat bulduğum sekonder akım değerleri etiketle eşleşiyor. ben bu sipir sayısını anlamadım bende niye az çıktı devamlı hesaplarımı kontrol ediyorum herhangi bir yanlışımda yok. bizde sizlerin fikrinizii alayım dedim bu programı banada gönderirmisin

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri