1600 kva'lık trafoya kaç amperlik sigorta takabilirim?

Hesabınızda Kök3 (KVA=kök3*U*I) katsayısını unutmuşsunuz,düzeltme mümkün olmayacağından tekrar hesaplayıp ayrı bir mesajda doğru sonuçları koyarsanız bilmeyen arkadaşlar için daha uygun olacaktır.Kolay gelsin

hatırlattıgınız ıcın tessekurler

36 KV=50 A
30 kv =63 a
15 kv=100 a
10.5 kv=125 a
6.3 kv=160 a

1600/30/1.73=30.8 A heralde dalgalanmalardan dolayı 63
secıyor olabılırler

fahri hocam ;Genelde uygulamalarda sigortalar degerının 2 katı olarak secılıyor.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bence bu işi isgorta ile degil de sekonder koruma rolesi ile yapılsa dahı iyi olur olaya bu açıdan bakmakta fayda var

fahri bey 1400-1500 demişsiniz bunu matematiksel olarak nasıl hesap edebiliriz acaba tşk.

1000 kva llık br trafoda 800kw bır guc elde edebılırsınız ( 1000*0.8= 800 kw ) 800000/526=1520 A demektır. bunu 3 faza bolersek.....1520/1.73=878 A yapar

1000 kva llık br trafoda 800kw bır guc elde edebılırsınız ( 1000*0.8= 800 kw ) 800000/526=1520 A demektır. bunu 3 faza bolersek.....1520/1.73=878 A yapar

Sn. ampera,biraz sallamasyon görüş bildiriyorsunuz.Önceki mesajınız (bu konudaki) zaten belli ediyor,en azından bir araştırın,cosq nedir,kompanzasyon neden yapılır vb. sizin için yararlı olacaktır.Bir trafodaki cosq değerini trafo değil yük belirler,paylaşım yapmak,yardımcı olmak güzel birşey fakat yanlış bilgi sadece kirlilik yaratır.İyi çalışmalar...

Genelde 0.8 alındıgı ıcın örnekte oyle gosterdım.merak etmeyın ben bılgıme guvenıyorum saygılar

arkadaşalar geçenlerde bizim tesise yıldırım düştü ve trafomuz kademe anahtarının ordan conta patlattı.yaptığımız kontrolde y.g tarafındaki sigartalar atmıştı yıldırımın parafudura düştüğnü varsayarsak.yıldırımın hangi tarafdaki ayırıcıları açması gerekirdi bizim sadece sigotalar patlamıştı

Genelde 0.8 alındıgı ıcın örnekte oyle gosterdım.merak etmeyın ben bılgıme guvenıyorum saygılar

Bu trafonun sağlayacağı güç, wipeoutx dediği gibi sisteme bağlanan cosq su bilinmeyen bir alıcı değilki.

Son düzenleme:
Bu trafonun sağlayacağı güç, wipeoutx dediği gibi sisteme bağlanan cosq su bilinmeyen bir alıcı değilki.

Trafo güç hesabı yapmamışsınız sanırım,bu tür hesaplarda yükün cosq'suna göre hesap yapılır,tabii 3 kuruşa hiçbir teknik açıdan uygun olmayan,doğru düzgün bir keşife dayanmayan bir proje için 0,8 sallamasyon olarak temel alındığı da görünür.

Ayrıca hiçbir trafo cosq 0,8'e göre dizayn edilmez,generatörler ile karıştırmışsınız sanırım.Görünüyor ki sizin de biraz kompanzasyon neden yapılır bilgisine ihtiyacınız var .Kolay gelsin,iyi çalışmalar.....

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri