16 Kanal Uzaktan Kumanda Yapımı

t.umpas

Üye
16 kanal uzaktan kumanda yapmak istiyorum seması picbasıc yazılımı ve hex dosyaları lazım yardım bekliyorum tesekurler

Moderatör tarafında düzenlendi:
16 kanal ve her kanal bağımsız calıstıktan sonra yazılım önemli değil 16 adet buton 16 adet cıkısı kontrol edecek 2 tusa aynı anda basabilmem icin girisler matris sekinde değil direk işlemciye veya pice olmalı bu sekilde 16 kanal bağimsiz calısan bir kumandaya ihtiyacım var otomatik yuk tasıyan bir robotun manual kontrolu icin düsünüyorum rf veya ir veriicili olabilir

kardeşim elimde 12 kanallı var

16 kanal yapabilmen için 16f877 işini görür portb ve portc tamamı giriş olarak kullanırsın 12 kanal devreyi istersen foruma gönderebilirim
kolay gelsin

12 kanalı 16 kanala sanıyorum cıkartırım program ı değistiririz gönderirsen iyi olur tesekurler

12 kanal rf alıcı verici 16f84 ile yapılmış 16 kanal yapabilmen için sadece 16f877 kullanırsın kodda ve şekilde çok ufak bir değişiklik yapacaksın yaptığın zaman siteyede eklersen çok bahtiyar kalacağız
allaha emanet ol

Ekli dosyalar

• RF_12KNL.RAR
    29 KB · Görüntüleme: 40
16f877 ye çevirince siteye gönderirim
Allah sizden razı olsun

arkadaşlar matrix bağlantı diye bir şey var tıpkı keyboardlarda olduğu gibi bunun üzerine yoğunlaşın..neden her porta tek buton bağlayayımki? 64 butona ihtiyacım olursa napcam? port a ve port b si olan (8 erden 16 pin) matrix bağlarım ve 64 butonlu bir sistem yaparım yani 16 buton lazımsa sadece pic 16 F84 un port a sı yeter kolay gelsin

turkbay matris değilde pic'e direk input vermek istememin nedeni kullanacağım makinada aynı anda 2 tuşa basılması gerekiliği starta basıp robotu ileri geri hareket ettirdikten sonra 2.hıza gecmesi için 2.bir tuşa aynı anda basmam gerekiyor senin dediğin matris baglantıyı bir panoya lcd ekran ile arızaları gösteren bir uygulamada yaptım siemens logonun 4 cıkısından 16 ayrı mesajı secebiliyoruz.ama bu devrede 2 tusa aynı anda basmak için bu sekilde yapıyoruz matris taramada aynı işi yapmanın yolu varsa bizlerle paylaşırsan memnun oluruz teşekurler

sistemi tam bilmiyorum ama,tuşlara arka arkaya basarak halletsen olmaz mı?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri