150ah Jel Akü retimi nedir

kendi ürettiğn elektriği tekrar akülere vererek verim alamazsın verim kaybın çok olur....anca bu sisteme güneş paneli akü şarj kontrol ünitesi ekleyerek aküleriniziz şarj edebilirsiniz 300 watt güç eder toplamda normalde çalışır__________watt/volt=amper_____________amper x volt = watt___________eder hesaplamalarınızı bu fomüllerden yararlanarak kendinizde yapabilirisiniz...
Bu iki akü solar systemime bağlayamıyorum dolayısı ile boşa çıktılar ondan değerlendirmek istiyorum , aküler 150ah lık jel akü , gündüz evdeki elektrik fazla oluyor zaten o ara aküleri şarj ederim diye düşünüyorum, fakat hangi invertör almam gerekiyor bilmiyorum . 5 tane 24v 60watt lık lamba çalıştırmak için ? Demin bir invertör linki yazdım mesela a iyimidir yoksa başkamı almam lazım yanında kabloları varmı prize takınca aküleri şarj edermi kafamda deli sorular

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kablo demetleri ile gün ışığı depolanmaz yalnızca taşınabilir. Bahsettiğin ampul bitki yetiştirmede daha çok kullanıldığından dışortamdan farklı bir odada farklı iklim koşulu olulturup bitki yetitiriyor olabilirsin diye fiberoptik tavsiye ettim. Aküleri seri bağlayarak kullanabilirsen kayıpların minimum olur. Şöyle ki, düşük boltajda gücü dengelemek için akım yükselmesi gerekir buda ısınmaya ve kablo direncinin daha fazla etkili olmasına sebep olur. 24v ile akım yarıya düşer ampullerini de çalıştırmak için invertere gerek kalmaz. Teknik detay çok fazla tam olarak elindeki imkanları ve ihtiyacının detaylarını verirsen bu konudaki tartışma çok daha verimli olur.

Kablo demetleri ile gün ışığı depolanmaz yalnızca taşınabilir. Bahsettiğin ampul bitki yetiştirmede daha çok kullanıldığından dışortamdan farklı bir odada farklı iklim koşulu olulturup bitki yetitiriyor olabilirsin diye fiberoptik tavsiye ettim. Aküleri seri bağlayarak kullanabilirsen kayıpların minimum olur. Şöyle ki, düşük boltajda gücü dengelemek için akım yükselmesi gerekir buda ısınmaya ve kablo direncinin daha fazla etkili olmasına sebep olur. 24v ile akım yarıya düşer ampullerini de çalıştırmak için invertere gerek kalmaz. Teknik detay çok fazla tam olarak elindeki imkanları ve ihtiyacının detaylarını verirsen bu konudaki tartışma çok daha verimli olur.
Tamam şu şekilde , 5 tane 60w ampul çalıştırmak istiyorum . Elimde iki tane 150ah lık jel akü var . Aküler bittiğinde şarj ınıda yapmak istiyorum devamlı kullanabileyim.

Solar panellerin kaç adet ve etiket bilgilerini gönderirsen, seri bağlı akülerini şarj edecek ve çıkışında 24v elde edebileceğin solar şarj ünitesinin kriterlerini yazarım. Sana bir link gönderemem yada şu cihazı kullan diyemem. Yolu gösteririm beraber gideriz sonuca.

9 adet panel var ekde resmi , invertör ünde resmini ekliyorum , bu sistem 8 akü ile çalışıyordu 2 si bozulunca 4 e düşürmek durumda kaldım ondan sağlam olan iki akü boşda kaldı .

Ekli dosyalar

• IMG_20190101_141924.jpg
    IMG_20190101_141924.jpg
    227.4 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20190101_141833.jpg
    IMG_20190101_141833.jpg
    128.6 KB · Görüntüleme: 7
Şimdi boşta kalan 2 adet akü için ayrı bir şar modülü alman en mantıklı seçenek. Akülerin performans testinide yaparak performansı en düşük olan 2 aküyü bu sonradan alacağın şarj modülü ile kullanırsan sistemin için en verimli kullanım sağlanmış olur.

Şarj modulüne bir örnek verebilirmisin ? Arama yaptım pek anlam veremedim
8 aküyü tekrar geri bağladım şemayı ekledim dogrumu yaptım acaba ?

Ekli dosyalar

• IMG_20190102_182603.jpg
    IMG_20190102_182603.jpg
    301.2 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Diğer açtığın konuyuda okudum. Acil çözüm bulman gerek anlaşılan. En iyisi sana maliyeti düşük geçici bir çözüm bulalım. Verimi artıracak revizyonları daha sonra tartışırız. Şimdi akülerin olması gereken bağlantısı
{+[1]-<>+[2]-<>+[3]-<>+[4]-}
İki grubuda bu şekilde seri bağla. Sonra boşta kalan { işretli yerdeki +ları birbirine bağla bu toplam akü grubunun + ucu olacak. Sonra} işaretli yani - uçlarıda aynı şekilde bağla buda - olacak.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri