150ah Jel Akü retimi nedir

Diğer açtığın konuyuda okudum. Acil çözüm bulman gerek anlaşılan. En iyisi sana maliyeti düşük geçici bir çözüm bulalım. Verimi artıracak revizyonları daha sonra tartışırız. Şimdi akülerin olması gereken bağlantısı
{+[1]-<>+[2]-<>+[3]-<>+[4]-}
İki grubuda bu şekilde seri bağla. Sonra boşta kalan { işretli yerdeki +ları birbirine bağla bu toplam akü grubunun + ucu olacak. Sonra} işaretli yani - uçlarıda aynı şekilde bağla buda - olacak.
{+[1]-<>+[2]-<>+[3]-<>+[4]-} burayı tam anlayamadım ben bu şekilde bağladım yanlışmı oldu ekde resim çizdim .

Ekli dosyalar

• şema8li.jpg
    şema8li.jpg
    93.3 KB · Görüntüleme: 7
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Senin yaptığın bağlantı da doğru. Ama bu şekilde performansı zayıf olan akülerle sağlam olan aküleri çalıştırman doğru değil. Muhtemelen mevsimden dolayı güneşin ışın açısı eğildi ve hava bulutlu olduğundan paneller tam randımanla enerji üretmiyor. Bunun sonucunda akülerini tam doldurmuyor. En verimli açıyı bulmak için panelin bir tanesini bağlı civatalarından sök. İnternetten zeval vaktine ulaşabilirsin. Bu vakit güneşin en tepedeki halidir. Bu saatte konumu belirlemelisin. Kablolarına voltmetre bağla ve dc konumunda ölçüm yap. Panelin açısını değiştirerek en yüksek voltaj değerini yakaladığın pozisyonda sabitlemelisin. Bunu 3 ayda 1 kere yaparsan akülerini en dolu seviyeye ulaştırabilirsin.

panelleri söküp takmam yer değiştirmem çok zor , çatı sacdan ve paneller iki tane ray sistemine bağlı o raylarda saç çatıya vidalı . bir panel söksem monte etme şansım yok başka yere . fakat paneller sabah akşam güzel güneş görüyorlar.

bağlantın tamam dedik doğru ama,
değiştirdim dediğin aküler yanlış, bir ay önceki bozulan halini yapmışsın, gruplardan bir tanesi bozuk olacak

şema8li.jpg

şimdi en alttakiler bozuk olan aküler , 1. sıradan en alttaki 2. sıradan en alttaki . Bunları farklı yeremi koymam gerekiyor ? numaralandırdım aküleri bu durumda ikinci grubda iki tane zayıf akü olmuş oldu mu ?

Ekli dosyalar

• şema8li.jpg
    şema8li.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
evet iki tane zayıf akü olmuş oldu, bir ay önceki gibi.

o ikisinden birini (zayıf olan 6 ve 7 ) söküp, birinci grupdan biri ile (1,2,3,4) yer değiştirmen lazım

yani bu işi yaparken tüm aküler sistemden çıkacağı için üretim yapamaz mecburen panel, inverter ve elektriğini falan komple kapaman lazım, bozulmasınlar

evet iki tane zayıf akü olmuş oldu, bir ay önceki gibi.

o ikisinden birini (zayıf olan 6 ve 7 ) söküp, birinci grupdan biri ile (1,2,3,4) yer değiştirmen lazım

yani bu işi yaparken tüm aküler sistemden çıkacağı için üretim yapamaz mecburen panel, inverter ve elektriğini falan komple kapaman lazım, bozulmasınlar
6 numaralı aküyü 3 numaralı akü ile değiştiriyimmi ?

olur.

bir kaç ay sonra bunlarda sorun yaratmaya başlayacak biliyorsunuz, komple elektriksiz kalacaksınız,
bulunduğunuz yerin elektrik işletmesine başvursanız yada danışsanız çiftliiğinize en yakın uygun bir elektrik trafo bulup elektrik bağlamazlar mı..

olur.

bir kaç ay sonra bunlarda sorun yaratmaya başlayacak biliyorsunuz, komple elektriksiz kalacaksınız,
bulunduğunuz yerin elektrik işletmesine başvursanız yada danışsanız çiftliiğinize en yakın uygun bir elektrik trafo bulup elektrik bağlamazlar mı..
bağlıyorlar direk parası kablo parası istiyorlar en son sorduğumda 20 bin liraya mal olur dediler çekecekleri yer yaklaşık 600 metreden . Neyse imar affına başvurdum ev kayıtlı olunca sanırım mecburen elektrik çekecekler diye düşünüyorum . Bu arada tüm yardımların için teşekkür ederim.

rica ederiz.
inşallah bağlarlar.
bir de aküler bu haliyle ne kadar performans verir garantisi yok, denemeden bilinmez, umarım güzel olur..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri