1500 devir motoru sürücü ile 3000 devire çıkartma oluyormu

hasancam79

Üye
sürücü kullanarak 1500 devir asenkron motoru 3000devire cıkarsak sorun oluyormu
motorun bu durumdaki akım değerleri nasıl olur

birde soft start yerine sürücü kullanılırsa fark nedir yani sabit hızda 1500devirda kalkış için soft startyerine sürücü kullansak nasıl olur

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hızı yani frekansı artırmakla sorun olmaz ama belkı yük durumuna göre motorda devrılme, güç kaybı yaşayabilirsiniz.
Softstrater, ilk kalkınma esnasında kademesız yol alma, yumusak kalkınma saglar, arada hızları göremezsınız, kumanda edemezsiniz. Sürücüde ise, mınınumum ve maksimum hız değerleri arasında ayarlama yapabilirsiniz. Yan, sizin arada hız ayarı yapma ıhtiyacınız yoksa, sürücüye gerek yokdur, boş yere fazla para vermiş olursunuz.

Sayın Zeybek beyin değerli cevabına ilave olarak, Burada motor yapı büyüklükleri dikkate alınıp motorun ön ve arka rulmanları ile kapakları na dikkat etmek gerekir.rulman kataloglarında max çalışma devir sayısı mutlaka kontrol edilmelidir.

6 yılönce kurulumunda bulunduğum Tekstil Fabrikasında, Yıkama makınası motor sürücülerini 120 hz e ayarlamışdım, o gün bugün hala sorunsuz çalışılıyor. Motorlar fabrıkadan satışa çıkarılırken rulmanları, 1500 devir/3000 devir ayrılmıyor zannederim. Rulman katalogarına baklırsa, rulmanların asgari devir sayısı daha yüksektir.

Hızı yani frekansı artırmakla sorun olmaz ama belkı yük durumuna göre motorda devrılme, güç kaybı yaşayabilirsiniz.
Softstrater, ilk kalkınma esnasında kademesız yol alma, yumusak kalkınma saglar, arada hızları göremezsınız, kumanda edemezsiniz. Sürücüde ise, mınınumum ve maksimum hız değerleri arasında ayarlama yapabilirsiniz. Yan, sizin arada hız ayarı yapma ıhtiyacınız yoksa, sürücüye gerek yokdur, boş yere fazla para vermiş olursunuz.

bana bu soruyu iş görüşmesinda sordular cevabım size yakındı ama neden dedim 3000 devir lazımsa ben motoru değiştirip riske girmezdim dedim
ayrıca soft start varken sürücü kulamam dedim ve şimdi merak ettiğim için bu konuyu aştım ayrıyetten bütün sürücülerde 100 herz varmı max 50 herz ise sürücüyü aldatmak gerekir yani etiket değerini sürücüye farklı girerek devir arttırıldığını biliyorum ama motor üzerindeki etkileri yani üzun süre çalışmasında sakınca olabilir diye düşünüyorum
cevap yazanlara teşekkür ederim

ark kaynak makinem deki dimmer devresindeki pot u belli bir degerden yukarı çıkardıgım zaman makine aşrı akım çekiyor nasıl çözebilirim?

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri