150 km öteden kamera sinyali almak

s.a arkadaşlar kamu kuruluşunda elektronik mühendisi olarak görev yapıyorum bizim 150 km ötede malzeme ambarımız var ve benden burayı kamera güvenlik sistemleri ile donatıp oluşan görüntüyü merkeze taşımamı istediler aşağı yukarı 15 kamera işimizi görecek. ben telekom ile anlaşıp fiber optik kablo üzerinden görüntüyü taşıma tarafındayım ama kameralar hakkında net bilgim olmadığından yardımınıza ihityacım var şimdiden teşekkürler

Bence Mobil iletişim.

Bir mahalle kreşi dahi 2-3 bin lira harcayarak kameralarını kurdurup tüm dünyaya 3,5 G ile yayın yapabiliyor. Herhangi bir kişi en fazla 1000 TL harcayıp IP kamera kullanarak dünyanın her yerinden İster cep telefonu ister bilgisayar ile evini, işini, yazlığını ... izleyebiliyor. Hemen hemen tüm yayın kuruluşları canlı yayınlarında mobil kullanmaya başladılar ......

Doğru söylüyosunuz ama 15-16 kamera ile 3g kullanarak veriyi donarak izlersiniz ayrıca gsm şirketlerine verilen kira ücreti az bi ücret değil..

Bu sistemi arada buyuk dahlar yoksa bir kereye mahsus olmak uzere minimum 3000 liraya kurarim kablosuz baglanti ile alici ve verici olarak iki istasyon gerekli internete gerek yok yerel ag olacak birdaha hic bir masrafi yok
3unezyjy.jpg
4emu9uba.webp
useruhe7.jpg
vy2y7eby.jpg

sanırsam radyo-link haberleşme kullanacaksınız yalnız arazi baya engebeli ılgaz dağları var

sanırsam radyo-link haberleşme kullanacaksınız yalnız arazi baya engebeli ılgaz dağları var

Hayir bildigin wireless kablosuz baglanti 3.4 ghz 54 mbs hiz istersem 5 ghz 150 mbs siztemde kurabilirim ama maliyeti artar ruzgardan yagmurdan hic bir seyden etkilenmez buu sistemler

A10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu sistem direk kendinin oluyor hic bir ek ucret yok obur turlu internet koparsa ne olacak yavaslarsa interet bu sistemde elektirik gitmesin yeterli beslemesi 12 v zaten

Moderatör tarafında düzenlendi:
joker__ kardeş bu sistem 150 Km çeker mi? Ben 3 km'den bile zor yayın alabiliyorum kuş uçuşu iki bina birbirini direk gördüğü halde. araya güçlendiriciler felan koyuyor musun nasıl oluyor biraz anlatır mısınız.
Kardeş daha önce yazdığın mesajı okudum ama ben bu sisteme hâlâ güvenemiyorum ben 3 km özel görüntü aktarıcı ve rf aktarıcı kullanarak speed dome kontrol ediyor ve izliyorum ama maalesef görüntü çok iyi sayılmaz karıncalar film çevirmiş gibi :), senin yaptığın bu sistemde kamera görüntüsü felan nasıl? bir de sinyal karmaşasından etkileniyor mu baz istasyonu felan etkiler mi bu sistemi.

Son düzenleme:
joker__ kardeş bu sistem 150 Km çeker mi? Ben 3 km'den bile zor yayın alabiliyorum kuş uçuşu iki bina birbirini direk gördüğü halde. araya güçlendiriciler felan koyuyor musun nasıl oluyor biraz anlatır mısınız.
Kardeş daha önce yazdığın mesajı okudum ama ben bu sisteme hâlâ güvenemiyorum ben 3 km özel görüntü aktarıcı ve rf aktarıcı kullanarak speed dome kontrol ediyor ve izliyorum ama maalesef görüntü çok iyi sayılmaz karıncalar film çevirmiş gibi :), senin yaptığın bu sistemde kamera görüntüsü felan nasıl? bir de sinyal karmaşasından etkileniyor mu baz istasyonu felan etkiler mi bu sistemi.

Bu sistemin uzerindeki anten 24 db + 15+14+14 db parobol antenin cevrildigi yonde karsidada parobol oldumu cok rahat ceker sinyal karismaz cunki wirwless sinyalinin bir adi olur vede otomatik kanal secme ozelligi var cakisma olur sa otomatik kanal degistirir senin ap nin maks cikisi vardir ornegin senin ap en maks 7 db anten destekliyodur benim aplerin ara yuzunden takili antenin db ve ne kadar km yayin yapabiliyorsun ornegin 0.7 km yada 52.4 km yapabiliyorsun

Ve birde baz istasyonunun sinyali asla wirelessle karismaz gsm 900 _1800 mhz arasi calisir wireless 2.4 ghz ve 5ghz olmak uzere iki kanalda calisir saygilar

Amatör çalışmalarla Wi-Fi sinyali 150 km. gitmez hayal görmeyin...

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri