150 amper köprü diyota ihtiyacım var?

yapmış olduğum kaynak makinesinin çıkışına daha düzgün kaynak olması için 150 amper köprü bağlamak istiyorum ancak bu amperde 150 amperlik diyor yok?
en fazla 35 amperlik var bulamadığım taktirde 35 amperlik 5 adet köprüyü birbirine paralel bağlasam benim işmi görürmü???

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yapmış olduğum kaynak makinesinin çıkışına daha düzgün kaynak olması için 150 amper köprü bağlamak istiyorum ancak bu amperde 150 amperlik diyor yok?
en fazla 35 amperlik var bulamadığım taktirde 35 amperlik 5 adet köprüyü birbirine paralel bağlasam benim işmi görürmü???

hocam,
düşük güçlü köprüleri paralel bağlamak yerine uygun kapasitedeki diyotlardan köprü oluşturmanızı öneririm....

Elindeki 5 ad. Köprü diyodu öncelikle 4ünü Köprü yapacak şekilde Köprüle Diğerinide + paralel bağlayıp pals verirsen Kaynak Çıkışından istediğin akımı alabilirsin (4*30A)+30A =150 A yada küçük bir elektronik devre kullanarakta olabilir...

syın teknobilim 74 önerdiğin köprü diyot bağlantısının şeklini çizebilirmisin saygılar

merakımı bağışlayın bu kaynak makinasını nasıl yaptınız . eski bir makinayı tekaradan mı sardınız yoksa başka bir nüveden ve sargılardanmı faydalandınız ?

Malzeme kodu : B125/110-Z
Malzeme açıklaması : DIODE BRIDGE 125A 1100V 1PH AEG
Marka : AEG
ÖZDİSANDA VAR.

diyot briclerin fiyatları cok yüksek onları araştırdım 90 dolar bana kelepir bişeyler gerekiyor amatör işi ticaret için değil

diyot briclerin fiyatları cok yüksek onları araştırdım 90 dolar bana kelepir bişeyler gerekiyor amatör işi ticaret için değil

endütriyel otomasyon ve şalt malzemesi satıcılarında 35-50-80-100 a gibi mono trifaze köprü diyodlar var köprü diyodların tanesi 50 a için 5 tl gibi aynı zamanda paralel bağlamanda sakınca yok ama soğutmaaya dikkat edinin
iyiçalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri