150/300 kg vinç uzaktan kumanda bağlantısı

a akdag

Üye
Merhaba herkese 150/300 kg vinç kullanıyorum motosikleti garaja koymak için malum kablolu olduğu için tek yönünü kablosuza çevirmek istiyorum bunun için garaj kapılarında kullanılan uzaktan Kumanda devresi edindim kuru kontak bunu bağlantısı için yardım rica ediyorum kendimce yapmaya çalıştım buton anahtarının iki ucuna giriş yaptım çalıştı fakat yüke bindiğinde çalışmıyor muhtemelen anahtar uçlarını tam bulamadım aşağıda fotoda buton anahtar resmini koyuyorum yardımcı olabilecek dostlara selamlar

Ekli dosyalar

• 881F759E-4102-4EE0-8CDF-AC674C2B4DAC.jpeg
    881F759E-4102-4EE0-8CDF-AC674C2B4DAC.jpeg
    195.4 KB · Görüntüleme: 53
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
olmaz! sakat iş yapıyorsunuz. vinçler için özel üretilmiş kumandalar var, onları kullanın.

RF kumandanın vericisi elinizdeki anahtardır, alıcısını duvara monte edeceksiniz. Anahtarda yukarı tuşuna basınca alıcıda çeken röle çıkışlarını fotoda gösterdiğiniz kumandanın ileri butonu kontaklarına paralel bağlayacaksınız. Aynı işlemi geri tuşu içinde yapacaksınız. Böylelikle hem fotodaki kumanda panelinden hemde uzaktan kumanda ile hem ileri hemde geri çalıştırabileceksiniz.
Yalnız burada şöyle bir sıkıntı var dışardan içeri girerken elinizdeki kumanda alıcıyı görebilecek mi? IR kumanda ise mümkün olmaz. Tek yön istemenizin nedeni sadece çıkarken kapatmak mıydı?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri