15 kw lik pompa motoruna softstarter seçimi

ayhan76

Üye
Arkadaşlar merhaba.15 kw 3000devir su pompası motoru için kaç kw lik softstarter seçmen lazim.motor havuzdaki suyu sisteme basıyor.18.5 kw lik seçmeyi düşünüyorum sizce sıkıntı çıkarırmı.amacım ucuz yollu motoru yavaş kaldırmak.önereceginiz marka ve güç varmı.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
15KW diyorsunuz zaten!Yani 15kw softstarter lazım!Devir önemli değildir kw önemlidir!

Hocam softstarter seçerken bir üst kw seçilir diye hatırlıyorum.kalkışta sorun olmasın diye yanlış mi biliyorum. Tecrübe eden varmı.

Bir üstünüde kullanabilirsiniz ama softstarter ve sürücülerde 15kw motora 15kw softstarter kullanmanızda bir sorun olmaz çünkü imal edilirken motorun demaraj amperine uygun olarak üretililir!

Bir üst seçim,ağır tip takrikli sistemler için
tavsiyedir.Sizin için,15 kw uygundur.

Danfoss modellerinde uygun fiyatlar için ekteki dokümanları inceleyebilirsin. Gelişmiş soft starter istersen ise MCD-500 alabilirisin.

Ekli dosyalar

• MCD 200 Soft Starter.pdf
    435.5 KB · Görüntüleme: 19
  • MCD 201 Soft Starter.pdf
    690.2 KB · Görüntüleme: 19
Danfoss modellerinde uygun fiyatlar için ekteki dokümanları inceleyebilirsin. Gelişmiş soft starter istersen ise MCD-500 alabilirisin.
hocam 25 hp dalgıç pompayı (18,5kw) jeneratör ile çalştıracağız. kaç kw jeneratör gerekiyor ayrıca softstarter ile jeneratör kw olayını düşürebilir miyiz.

hocam 25 hp dalgıç pompayı (18,5kw) jeneratör ile çalştıracağız. kaç kw jeneratör gerekiyor ayrıca softstarter ile jeneratör kw olayını düşürebilir miyiz.
Yükün ne olduğuda önemlidir, boşta kalkış yapan motorla (örneğin testere) kısmı yükte ve tam yükte kalkış yapan motorun kalkış akımları ve yol alma süreleri farklıdır.

Arkadaşlar merhaba.15 kw 3000devir su pompası motoru için kaç kw lik softstarter seçmen lazim.motor havuzdaki suyu sisteme basıyor.18.5 kw lik seçmeyi düşünüyorum sizce sıkıntı çıkarırmı.amacım ucuz yollu motoru yavaş kaldırmak.önereceginiz marka ve güç varmı.

18.5 kw secebilirsiniz, iyi olur. Konu softstarter ise abb den sasma derim. Yada Control tekniginkide olabilir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri