143.4 kw'lık Güç için Yardım ??

Selam abiler.. Forumda bir hesaplama gördüm yanlış gibi geldi.. 143.4 kw'lık bir güç çeken bir yer için kompak şalter ne olmalıdır? bir tanesi Hat akımını bulup 0.6 ile çarpmış.. ama başka yerdede talep gücü 0.526 ile çarpmış..Başkasıda I=2*P yapmıs yaklasık değer bulmuş.. sonuçlar hep farklı nedir dogru cevabı ???

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
şalter çekilen ampere göre seçilir bu yüzden bunu paylaştım ama sen şalterin ne işe yaradığınıda bilmiyorsun anlaşılan!

kullanacağın TMŞ için makinenin yada sistemin ihtiyacı olan amperaja göre sınır değerin üstünde bir değerde şartel setup etmeniz lazım

kullanacağın TMŞ için makinenin yada sistemin ihtiyacı olan amperaja göre sınır değerin üstünde bir değerde şartel setup etmeniz lazım

makinanın sadece gücü belli o zaman çekeceği akımı sormustum bende.. Sizin verdiğiniz örnekte kablo kesiti uzunluk filan gerekiyor ?

gerilim düşümü farklı bir mevzudur .
kullanılacak TMŞ mevcut amperaj ihtiyacına göre belirlenir ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri