14 adet lga 775 işlemci ile eski bilgisayar parçalarımı nasıl değerlendiririm

Çöp pc

Üye
Pentium 4 serisi 3 tane 630, 2 tane 631 ve birer adet olmak üzere 641, 511, 915, 524, Pentium Dual Core serisi, 2 tane 2140, iki tanede 2160 ve son olarak Dual Core 6300.

1 adet 512mb ddr bellek 2 adet 1gb ddr2 bellek 1 adet 1gb ddr3 bellek

Casper win400ps psu

Msi n1996-7267(945gmc5 v2 chipset 4gb ddr2 destekliyor)

Geforce4 32mb agp ekran kartı

Bunları satabilir miyim? yada bilgisayarcıya götürsem takas edebilir miyim?

sahibinden.com'a koy ordan satılır.

Ürünler çok eski ve hurdacılarda bunlardan tonlarca var. Bu uğraşa değecek bir kazanç elde edebileciğinizi sanmıyorum. Bu ürünler sağlamsa toplayıp güzel bir kasaya koyun öyle satabilirsiniz işte. Bir de ssd patlat yanına harika olur.

Bende E8300 DUO işlemcili ve 4GB DDR2 RAM li PC var.
RAM'i render işlemlerimde işe yarar diye 4GB'a çıkartmıştım. Ancak şimdiye kadar en ağır işlerde bile 2GB tan fazla RAM kullanmadı.
Bu PC ile neler yapabiliyorum?
SYSTEM.png
Müzik dinliyorum. Film seyrediyorum. İnternete giriyorum.
En önemlisi de VIDEO RENDER yapabiliyorum.
Render işlemi CPU benchmark skorlarındaki verilere tam uyumlu olarak işliyor. Yani bu skorlarda verilmiş 1.6 katı hızı video işlerken de bizzat görebiliyorum.
Bu da demektir ki 1 saatlik bir videoyu ortalama yarım saat içerisinde render edebiliyorum.
Üstelik işletim sistemim linux olduğu için video render esnasında utanmadan gıcıklığına bazı JAVA tabanlı oyunları da oynayabiliyorum.
Eee render işlemi sürerken canım sıkılmıyor :p
Bir PC gerçekten iyi yapılandırılabilirse işlemcinin gücüne göre oldukça tatminkar hızlarda işlem yapabilir.

Bende E8300 DUO işlemcili ve 4GB DDR2 RAM li PC var.
RAM'i render işlemlerimde işe yarar diye 4GB'a çıkartmıştım. Ancak şimdiye kadar en ağır işlerde bile 2GB tan fazla RAM kullanmadı.
Bu PC ile neler yapabiliyorum?
Ekli dosyayı görüntüle 88493
Müzik dinliyorum. Film seyrediyorum. İnternete giriyorum.
En önemlisi de VIDEO RENDER yapabiliyorum.
Render işlemi CPU benchmark skorlarındaki verilere tam uyumlu olarak işliyor. Yani bu skorlarda verilmiş 1.6 katı hızı video işlerken de bizzat görebiliyorum.
Bu da demektir ki 1 saatlik bir videoyu ortalama yarım saat içerisinde render edebiliyorum.
Üstelik işletim sistemim linux olduğu için video render esnasında utanmadan gıcıklığına bazı JAVA tabanlı oyunları da oynayabiliyorum.
Eee render işlemi sürerken canım sıkılmıyor :p
Bir PC gerçekten iyi yapılandırılabilirse işlemcinin gücüne göre oldukça tatminkar hızlarda işlem yapabilir.
Açıkcası 14 işlemci ddr2 anakart verip e7500 ddr3 anakarta razıyım gerçi am3 anakart ile 3ghz 4 çekirdek am3 işlemci 250 tl idi bunları 250 tlye satsam tadından yenmez

Açıkcası 14 işlemci ddr2 anakart verip e7500 ddr3 anakarta razıyım gerçi am3 anakart ile 3ghz 4 çekirdek am3 işlemci 250 tl idi bunları 250 tlye satsam tadından yenmez
Satabileceğin tek parça RAM ler. O da DDR2 800 MHz veya üzeri ise.
667MHz olanları bilmeyenler alabilir :)
Tek DDR3 RAM ancak ihtiyacı olan varsa satabilirsin. Tabii ki diğer fiyatlardan ucuza vermelisin.
DDR2 800MHz lerin çifti için takribi fiyat 100TL olabilir en fazla. Eğer hyper-X serisi 1066MHz ise 150-200TL bile edebilir.
Diğer parçalara talep olması bir mucizedir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri