14,2 şase arçelik tv arızası (besleme)

televizyon standbyda sorun yok açınca kendini korumaya alıyor.Bi de fişi çektiğimde fişte hala ceryan oluyor.
Pirizden çıkardığım fiş tarafından çarpıldım...:)
Bayaa saatten beri uğraşıyorum

Bazı modeller böyle, çarpar! Ya fiş uçlarını metale değdirip kısadevre et ya da 5 dk. sonra yaklaş. Horiz. Tr. ve vertikal ent. kontrol et en son ana işlemci!

Çarpma meselesi degaus bobinini bağlamadan çalıştırıyordum ondan dolayı oluyormuş.
Entegre kontrolü nasıl yapılır bilmiyorum ama smps trafosunun çıkışlarını sırayla devre dışı bıraksam sorunlu yeri bulabilirmiyim ........şema üstünden bakıyorum

Vert ent üzerinde çatlak yarık ısınma var mı kataloğundan ayak yapısını bak birden fazla şase normal harici kısa devre var mı Eht trafosu da olabilir atlamışım onu ölçmek daha karmaşık benim de bilgim yok.

az önce eht trafosu patladı sanırım sorun o idi aynı model bitv daha var ama onunda renk problemi var ehtlerini değiştirip olursa bir tanesini atmayı düşünüyorum..Sonucu bildiririm bu günlük bu kadar teşekkür ederim.

Aynı şase başka tv nin eht trafosunu değiştirdim cillop gibi oldu yardımların için sağol

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri