134 gazlı dolabı 600 gazlı dolaba nasıl cevırebılırım

arkadaslar bi derindondurucu tamire geldi r134 gaz kullanilmis motorda fakat ayni degerlerde r134 gazli motor bulamadim ben de r600 gazli motor taktim simdi gaz sarji ypcaz kac gram gazkoyalim eski motor r134 lu olan 250 gr alirdi r600 daha azgazla calismasi alizm kac gram gaz koymam lazim bilgisi olan arkadaslar cevaplarinizi bekliyorum

yavaş yavaş gaz vererek dönüşe gelmesini bekleyin. dönüşe geldiği zaman dönüş borusunun gövde içine girdiği yere kadar eriyene kadar da yavaş yavaş gaz atın ve termostat yapmasını bekleyin. (termostat düşük ayarda kalsın)

arkadaşlar r 600 gazı ile çalışırken önce emniyet tedbirlerini almayı unutmayın ... biliyorsunuzki r600 yanıcı bir gaz.. ortamı iyice havalandırın çalışırken mutfakta ocak fırın çalışmasın hatta lambayı bile açmayın sigara içmeyin.....
r600 gazı biraz dikkatli çalışmayı isteyen gaz... cihaza gaz verirken sistemin içine hava kaçırmamaya dikkat edin sistemde bir şekilde hava kalırsa sistem sesli çalışmaya başlamakta.... 134 gazı gibi fazla gazı cihaz çalışırken servis borusundan kaçırmaya kalkmayın.. basınç çok düşük olduğundan sistem gaz kaçıracağına ortamdaki havayı emer....buda sıkıntı demektir... mümkünse dolabı durdurun gaz akışının kesilmesi için en az 10 dakika bekleyip servis borusundan kaçırın..
500 litrelik bir dolaba en fazla 55 60 gram gaz verildiğini unutmayın sisteme 45 gr kadar bir gaz verip en az 2 3 saat çelıştırın kılcal boyu ile kesinlikle oynamayın ve sistemi gaz şarjından önce çok iyi vakumlayın mümkünse bir gün azot ile bekletin
sevgiler
hakan

bir saate yakin bir sure vakumlama yaptim (azot ile bekletmedim ki nasil yapildigini bilmiyorum azotu nerde bulacagimi da) sisteme 70 gram gaz verim -4 dereceye kadar dusurdu oradan oteye gitmedi sonra bi 10gram daha gaz verdim -10 dereceyi gordu ama yina takildi simdi bi 10 gram daha gaz verdim toplam 90 gram oldu beklemekteyim bilgisini payalasan ustalara tesekkurler 55 60 gram azgibime geldi ama istenilen dereceyi tutturamassam sizin dediginiz gibi tekrar vakumlayip tekrar gaz sarj etcem 55 60 gram arasi

arkadaslar daha once hic 600 gaz kullanmadim tehlikeli oldugunu bildigim icin uzak durdum ama is oraya gitti yapcak bisi yok 134 gazli motor bulamadigim icin mecbur kaldik bilgisi olan yardimci olsun

kaynak ustamin dedigi gibi gazi yavas yavas versydim daha iyidi ben direk 70 gram verdim belki kilcali acmadi!

dolabın dönüş borusu soguyana kadar gazı ilave edin dönüş borusu sogudugu halde yeterli sert sogutma yoksa eksi 18 olmamışsa kılcalın boyunu uzatmanız gerekebilir diye düşünüyorum...

-12 olmus bi 10 gram daha gaz verdik belki olur toplam 100 gram oldu 600 gaz icin cok biliyorum ama gaz verdikce daha iyi sogutuyor.

70 gramin yeterli olmasi gerek gibi geliyor ama olmassa yarin yenide sarj etcem

dunden beri normal sogutuyor motor duruyo yeniden basliyor sogutmada da hic bi problem yok

100 gram r600 gaz ile calisiyor, bu normal mi? 70 gram ile calismasi normal olmasi lazim ama o zaman da -12yi gecemiyor, ddigim gibi r600 sefte kullandim dolabi musteriye verip sonra bi problem olmasindan korkuyorum

dunden beri normal sogutuyor motor duruyo yeniden basliyor sogutmada da hic bi problem yok

100 gram r600 gaz ile calisiyor, bu normal mi? 70 gram ile calismasi normal olmasi lazim ama o zaman da -12yi gecemiyor, ddigim gibi r600 sefte kullandim dolabi musteriye verip sonra bi problem olmasindan korkuyorum

dostum dolabın hacmi nedir ilmiyorum ama dolabın hacmi arttıkça gazın miktarıda fazlalaşmakta... bir diğer etkende kılcal boyu olabilir... aslında farklı gazla çalışan kompresörlerin uygulanması böyle sorunlara yol açabiliyor...
cihazı bir kaç gün teste tabi tutup gerekirse yüklü olarak denemeniz daha fazydalı olacaktır.. neticede deepfreze de donan yiyeceklerin bozulduğunda tüketici zararını sizden tazmin etme hakkını kendinde görebilir
sevgiler
hakan

yavaş yavaş gaz vererek dönüşe gelmesini bekleyin. dönüşe geldiği zaman dönüş borusunun gövde içine girdiği yere kadar eriyene kadar da yavaş yavaş gaz atın ve termostat yapmasını bekleyin. (termostat düşük ayarda kalsın)
Ben hiç değiştirmedim Nasıl oluyor değişimi kaynak yapılır mı bi kere yanıcı gazlı dolabın motorunu söktük boruları kestik gazı tamamen boşaldı sonra oksijenle çalışma yapacaktık gazı boşaldığı halde alev aldı bilgilendirirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri