131 dogan motor titremesi

Uzun yolda rahatsiz bir titreme oluşuyor safti cikardim arabayi calistirdim ama normal bi sekilde calisiyor ama gaz verince 50 80 arasi sarsinti olusuyor bu sorunu neden yapar motor icerisinde ki parcalarda bi sikintimi var acaba yardimci olursaniz sevinirim teşekkürler

Motor takozlari saglam dediniz gibi granktan yapabilir peki sanzimandan titreme yaparmi?

Aracı boşa alıp devri 2000 - 3000 devire çıkartınız. bu şekilde araçta titreme varmı?

eger var ise sorun motorun içinde ama yok ise sorun aktarma sonrasında.

Bu şafttan başlayıp tekerlere kadar gider. Yürüyen aksama bakmak gerek.

Basit bir testle sorunu anlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Serkan.48 safti soktum ole calistirdim ama km 50 ila 80 arasi titreme yapiyor normal kullandim araba ama motor kisminda bi titreme oluyor

Şaftı ayırdığınız halde bu titreme var ise olay hem mekanik hemde elektriksel sorun olabilir.

Ateşleme testi yapmanızda fayda var. Bujilerinizden birinde sorun olabilir. Bunu denemek için araba çalışırken buji kablolarını sırası ile sökünüz. Her buji kablosu söktüğünüzde ateşleme yapmadığı için motor biraz sarsıntılı çalışacaktır. Soketi tekrar taktığınızda çalışması düzelecektir.

Bu esnada söktüğünüz halde çalışmasında değişme olmaz ise o ateşleme kablosu yada bujide sorun var demektir.

Bujilerinizde de sorun olabilir. Bujileri en son ne zaman değiştirdiniz?

Not : Buji kablolarını çıplak elle dokunmak elektrik çarpılmasına neden olabilir. O kablo üzerinde yüksek gerilim mevcuttur. Kablolarınız kalitesiz ise çarpılma riskiniz bulunmaktadır. Risk almak istemiyorsanız aracınızı bir servise baktırınız.

buji kabloları ipekli karbonlu ve normal bakırlı olarak iki çeşit var galiba karbon olanın ömrü varmış 100 bin km mi? ne değişmesi faydalı olur dispritör kapağı da değişmeli onun sıralaması 1-4-2-3 mi? 1-3-2-4 ?

Buji kablolarini cikarinca calismasi degisiyor cok salliyor ama bunlari kontrol.etmistim ama buji siralamasini yarin gun icinde tekrar kontrol edeyim.soyle ornek vereyim sanki dizel araclar gibi calisiyor motor kismi

Sorun iki şekilde olabilir

1 mekanik sorun bu yakıt sistemi piston biyel kolu krank volant ve şanzımana kadar ilerler

2 elektriksel sorun ateşleme sisteminde sorun olabilir buji buji kablosu distribütör ateşleme trafosu gibi kablo sıralaması ayrı bir konu.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri