12volt 75amper Güç Kaynağına Saatte 55 Amper Çeken Elektrik Motoru bağlama?

Motorun fotoğrafı var mı? Yük nedir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar. Sorunumuz benzer olduğundan bu başlık altına yazmayı uygun gördüm. Fotoğrafını görmüş olduğunuz 12V 6A diyafram pompayı satın aldım. Bunu balkonumda yapacak olduğum mini damla sulama sistemi için kullanacağım. Fakat yaptığım internet araştırmasında, yurtiçi sitelerde 12V 6A çıkış veren makul adaptör bulamadım. Daha büyük amper çıkış veren bir adaptörü temin etsem motora zarar vermeden nasıl kullanırım? Ya da 5A çıkış veren adaptör kullanırsam motor ya da adaptör zarar görür mü? Şimdiden teşekkür ederim.

12 v pompa.JPG

Merhabalar. Sorunumuz benzer olduğundan bu başlık altına yazmayı uygun gördüm. Fotoğrafını görmüş olduğunuz 12V 6A diyafram pompayı satın aldım. Bunu balkonumda yapacak olduğum mini damla sulama sistemi için kullanacağım. Fakat yaptığım internet araştırmasında, yurtiçi sitelerde 12V 6A çıkış veren makul adaptör bulamadım. Daha büyük amper çıkış veren bir adaptörü temin etsem motora zarar vermeden nasıl kullanırım? Ya da 5A çıkış veren adaptör kullanırsam motor ya da adaptör zarar görür mü? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 52316

Daha buyuk almaniz sorun olmaz. 12 volt 10 amper bir smps guc kaynagi alip kullanabilirsiniz. Amperin buyuk olmasi degil voltajin buyuk yada kucuk olmasi asil sorundur.

etiketinde 9 ile 14 volt arası kullanılabilir yazmış..
motor damlama içinse çok zorlanmaz, etiketindeki gibi çokta akım çekmez sanırım

O gördüğün 4 ucuda paralel bağla kesinlikle 2+ ve 2- olmak üzere ancak öle 75amper alırsın ve dediğim gibi güç kaynağını çalışırken büyük bi yük bağlarsan güç kaynağının korumaya geçtiğini görürsün bununda çözümü şöyle yükü güç kaynağına elektirik vermeden bağlarsan korumaya geçmez yani o motoru güç kaynağının çıkışlarına bağlayıp 220 volt verirsen fişi taktığın gibi motor çalışır korumaya almadan saygılar
Ustam merhaba ,bende bu korumaya alma derdinden muzdaribim ,ancak dediğiniz gibi direk çalışacak sabit bir motor değil , şarjlı vidalama kullanmak istiyorum,tabi bu şekilde ilk hızı vermek olmaz,sık sık dur kalk gerekiyor, tetiğe basıp fişe takmak mümkün değil,bu korumayı devre dışı bırakmanın bir yolu varmıdır, saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri